Muzeum Współczesne ma nowego dyrektora. To Sylwia Świsłocka-Karwot

i

Autor: Materiały prasowe Muzeum Współczesne ma nowego dyrektora. To Sylwia Świsłocka-Karwot

Muzeum Współczesne ma nowego dyrektora. To Sylwia Świsłocka-Karwot

2021-01-13 13:01

Komisja konkursowa wybrała Sylwię Świsłocką-Karwot na dyrektora Muzeum Współczesnego, a prezydent Jacek Sutryk zaakceptował ten wybór. Kontrkandydatem w konkursie był Piotr Lisowski, historyk sztuki, obecnie pełniący obowiązki dyrektora Muzeum Współczesnego Wrocław.

Sylwia Świsłocka-Karwot jest absolwentką Uniwersytetu Wrocławskiego. To na tej uczelni w 2004 r. otrzymała tytuł doktora nauk humanistycznych, a wcześniej (w 1999 r.) tytuł magistra historii sztuki. Od początku związana jest z Dolnośląskim Towarzystwem Zachęty Sztuk Współczesnych, najpierw jako koordynatorka programu pod nazwą „Utworzenie regionalnej kolekcji sztuki współczesnej”, od 2008 r. jako członek zarządu, a od ponad dwóch lat jako prezes.

Od 2008 r. jest również pracownikiem Uniwersytetu Wrocławskiego, zatrudniona na stanowisku adiunkta w Zakładzie Historii Sztuki Nowoczesnej w Instytucie Historii Sztuki. Przez kilka lat była starszym wizytatorem w Centrum Edukacji Artystycznej w Warszawie. Teraz będzie pełnić funkcję dyrektora Muzeum Współczesnego we Wrocławiu.

POSŁUCHAJ: Zróbmy sobie domowy teatr - zachęca Matylda Baczyńska z Teatru im. L. Solskiego w Tarnowie
Szok! Janusz Chabior znów ma włosy. Zadziwiająca przemiana aktora
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE