Ukraińskie flagi znikają z wrocławskich tramwajów. Czy zostaną czymś zastąpione?

i

Autor: MPK Wrocław Ukraińskie flagi znikają z wrocławskich tramwajów. Czy zostaną czymś zastąpione?

Wsparcie dla Ukrainy

MPK Wrocław podjęło decyzję: ukraińskie flagi znikają z tramwajów

2023-08-31 12:06

31 sierpnia obchodzimy Dzień Solidarności i Wolności. W związku z tym, MPK Wrocław postanowiło zdjąć flagi Ukrainy ze swojego taboru, a zastąpić je flagami Solidarności. Flagi naszych wschodnich sąsiadów nie powrócą jednak na pojazdy komunikacji miejskiej. Czy zostaną czymś zastąpione?

Wojna na Ukrainie trwa już od ponad 1,5 roku. W tym czasie mnóstwo uchodźców zza wschodniej granicy przyjechało do Polski znaleźć azyl. Spora część z nich zjawiła się również we Wrocławiu, a mieszkańcy miasta wspólnie pomagali im się zaaklimatyzować.

Wrocławskie MPK postanowiło pokazać wsparcie dla obywateli Ukrainy, którzy uciekli przed wojną. Na tramwajach oraz autobusach zostały umieszczone flagi ukraińskie oraz polskie. Po wielu miesiącach zostały one jednak zdjęte.

Flagi ukraińskie znikają z wrocławskich tramwajów

Ostatni dzień sierpnia jest oficjalnie uznawany za Dzień Solidarności i Wolności po porozumieniach sierpniowych z 1980 r. W związku z tym wrocławskie MPK zdecydowało się na zdjęcie flag Ukrainy oraz zastąpienie ich flagami Solidarności. Te znikną na początku września. W ich miejsce nie powrócą jednak barwy ukraińskie. Na autobusach oraz tramwajach powiewać będą chorągiewki z barwami Polski oraz Wrocławia.

Czy na wrocławskich tramwajach będą barwy ukraińskie?

MPK Wrocław zaplanowało, że zamiast flag na pojazdach komunikacji miejskiej pojawią się naklejki żółto-niebieskie oraz biało-czerwone. Jest to wyraz wsparcia dla tysięcy ofiar wojny.

"Na naszych pojazdach od kilku tygodni obecne są specjalne grafiki, łączące polskie i ukraińskie barwy narodowe wraz z hasłem 'Jesteśmy z Wami!' – 'Ми з Вами!'. Pozostaną z nami do końca tej wojny, zgodnie z wcześniejszymi deklaracjami." - dodaje MPK Wrocław.

Naklejka na autobusie we Wrocławiu

i

Autor: MPK Wrocław Naklejka na autobusie we Wrocławiu
Jak dbają o siebie panowie i co na to ekspertka? Męska pielęgnacja bez tajemnic.

WKS Śląsk Wrocław doczekał się swojego muzeum. Sprawdź, co tam zobaczysz!

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE