Motocyklista spowodował wypadek i uciekł. Zostawił na drodze ciężko ranną pasażerkę

i

Autor: Wodna Służba Ratownicza

Dolny Śląsk

Motocyklista spowodował wypadek koło Oławy i uciekł. Zostawił na drodze ciężko ranną pasażerkę

2023-10-04 18:58

Oławska policja prowadzi poszukiwania motocyklisty, który między miejscowościami Miłoszyce i Dziuplin na łuku drogi zderzył się z samochodem osobowym. Mężczyzna uciekł z miejsca zdarzenia pozostawiając na drodze ranną kobietę, która podróżowała razem z nim. Poszkodowana w ciężkim stanie trafiła do szpitala.

Do wypadku doszło we wtorek 3 października około godz. 18:30 w powiecie oławskim. To właśnie wtedy na łuku drogi między Miłoszycami a Dziuplinem mężczyzna kierujący motocyklem zderzył się z samochodem.

Sprawca wypadku uciekł z miejsca zdarzenia. Nie udzielił pomocy rannej kobiecie

Policja w Oławie cały czas prowadzi poszukiwania kierowcy motocykla. Wiadomo, że mężczyzna najprawdopodobniej nie dostosował prędkości jazdy do panujących warunków na drodze.

- Najpewniej z tego powodu stracił panowanie nad pojazdem marki suzuki i uderzył samochód marki KIA. Po zdarzeniu mężczyzna uciekł, nie udzielając pomoc rannej pasażerce, która z nim jechała. Kobieta trafiła do szpitala – informuje nas as. Szt. Wioletta Polerowicz z Komendy Powiatowej Policji w Oławie.

Z informacji służb ratowniczych wynika, że kobieta z licznymi złamaniami trafiła do jednego z wrocławskich szpitali.

W akcji drony, kamery termowizyjne i pies tropiący

Do poszukiwań mężczyzny zadysponowano dodatkowe patrole policji, techników policyjnych i psa tropiącego. Działania z wykorzystaniem dronów i kamer termowizyjnych prowadzono do późna. W akcję zaangażowana była również straż pożarna i Wodna Służba Ratownicza.

- Około godziny 21:30 dyżurni ratownicy WSR zostali zadysponowani do pomocy lokalnym służbom w poszukiwaniach mężczyzny, który w okolicy Jelcza Laskowic po kolizji drogowej na motocyklu uciekł z miejsca wypadku. Do działań ratownicy posłużyli się dronem z termowizją, którym z góry przeszukiwali teren oraz quadami – czytamy w komunikacie Wodnej Służby Ratowniczej.

Jak dotąd poszukiwania nie przyniosły rezultatu. Sprawca wypadku wciąż jest poszukiwany. Śledztwo prowadzą funkcjonariusze wydziału kryminalnego.

Policja namierzyła pirata z lamborghini. Auto siało postrach na autostradzie A4

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE