Mosty Trzebnickie do remontu! ZDiUM Do końca roku ogłosi przetarg na plan remontu

2020-12-23 8:47
Mosty Trzebnickie do remontu! ZDiUM Do końca roku ogłosi przetarg na plan remontu
Autor: Zarząd Dróg i Utrzymania Miasta we Wrocławiu Mosty Trzebnickie do remontu! ZDiUM Do końca roku ogłosi przetarg na plan remontu

Przetarg na projekt jeszcze w tym roku. Mosty Trzebnickie doczekają się remontu. Ostatni przeprowadzony był na nich 40 lat temu. W opłakanym stanie jest nie tylko powłoka antykorozyjna, ale też konstrukcja mostów.

Cały projekt będzie na bieżąco konsultowany z wrocławskim konserwatorem zabytków. - Interwencji naszej wymagają elementu konstrukcji. Należy wzmocnić podpory, wymienić łożyska, izolacje. Przy okazji chcielibyśmy też naprawić nawierzchnie chodników, jezdni, wymienić torowisko i trakcje tramwajową - wymienia Ewa Mazur z Zarządu Dróg i Utrzymania Miasta.

Przetarg ma zostać ogłoszony jeszcze w tym roku. Wykonawca na opracowanie dokumentacji będzie miał 12 miesięcy, więc projekt remontu mostów Trzebnickich powinniśmy poznać na początku 2022 r. Prace ruszą najwcześniej za dwa lata.

ESKA XD #012
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE