Historyczne znaczenie mody. Wakacje w Muzeum Narodowym we Wrocławiu

i

Autor: mat.pras

Moda ma znaczenie. Wakacje w Muzeum Narodowym we Wrocławiu

2021-07-02 20:15

Moda będzie tematem przewodnim zajęć wakacyjnych odbywających się w Muzeum Narodowym we Wrocławiu. Uczestnicy dowiedzą się, jakie znaczenie miały różne typy strojów, jakie nakrycia głowy kiedyś noszono i co musiało się znaleźć w torebce dawnej elegantki. Wszystkie zajęcia odbywać się będą na wystawie „Galeria mody”.

Nie samym strojem muzeum żyje

W Pawilonie Czterech Kopuł można będzie nauczyć się majsterkować, robić kafle z gliny, uczestnicy zajęć poznają twórczość współczesnych artystów i zastanowią się, jakie byłyby dalsze kroki rzeźb prezentowanych na wystawie stałej.

Uczestnicy zajęć w Muzeum Etnograficznym nauczą się haftować kołnierzyki, własnoręcznie ozdobią pijałki do wody mineralnej, dowiedzą się też, co to jest batik i jak utkać dywanik.

Zajęcia w ramach Wakacji w Muzeum startują 2 lipca zabawą plastyczną pt. "Żółty – w promieniach słońca. Uczestnicy pierwszego spotkania będą mogli dokładnie przyjrzeć się eksponatom zgromadzonym w pierwszej sali wystawy „Galeria mody”, poświęconej barwie żółtej. Porozmawiają także o skojarzeniach, jakie wywołuje ów kolor oraz poznają jego symboliczne znaczenia. Na koniec zaprojektują stroje „uszyte z promieni słońca”.

Kolejne spotkania odbywać się będą się cyklicznie dwa razy w tygodniu. Ich uczestnicy poznają także historie, związane z innymi kolorami, kończąc na białym. Ponadto edukatorzy muzealni przedstawią dzieciom znaczenia różnych części garderoby czy zaprezentują modne wizerunki z przeszłości.

Organizatorzy zajęć w Pawilonie Czterech Kopuł zadbają o różnorodność tematyczną. 13.07 ruszają pierwsze warsztaty pt. "Stop/Start", w trakcie których dzieci poszukają rzeźb na wystawie stałej oraz spróbują zastanowić się, jakie byłyby ich dalsze kroki.

Nudno nie będzie też w Muzeum Etnograficznym

Tam już 4 lipca pierwsze warsztaty, na których swoje umiejętności hafciarskie zdobędą dorośli. Uczestnicy spotkania nie tylko przyjrzą się detalom zdobiącym kołnierze koszul damskich i męskich prezentowanych na wystawie stałej w Muzeum Etnograficznym, ale także będą mogli wyhaftować własne, inspirując się wzorami przywiezionymi na Dolny Śląsk po drugiej wojnie światowej.

Szczegółowy program Wakacji w Muzeum znajdziecie na stronie Muzeum Narodowego we Wrocławiu.

ESKA XD #026 - MANESKIN, ROLNICY, PLAŻA i PROBLEMY Z KLIMATYZACJĄ
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE