Mobilny punkt szczepień we Wrocławiu. Bez zapisów, wystarczy e-skierowanie!

2021-04-30 16:42 PAP. PAZ
W mobilnych punktach szczepić będą osoby uprawnione i przeszkolone
Autor: freepik.com (zdjęcie ilustracyjne) W mobilnych punktach szczepić będą osoby uprawnione i przeszkolone

Od 1 do 3 maja wszyscy zainteresowani szczepieniem przeciw COVID-19, mający aktywne e-skierowanie, będą mogli zaszczepić się w mobilnych punktach bez wcześniejszego umawiania się. Otrzymają jednodawkowy preparat firmy Johnson & Johnson.

W wybranych punktach staną specjalne kontenery lub namioty do szczepień powszechnych. Na szczepienie w nich nie ma zapisów czy rejestracji. Wystarczy się tam zgłosić i poczekać na swoją kolej. Przed zastrzykiem pacjent przejedzie standardową kwalifikację. Szczepić będą osoby uprawnione i przeszkolone.

Mobilny punkt szczepień we Wrocławiu pojawi się przed urzędem wojewódzkim na pl. Powstańców Warszawy 1

E-skierowania na szczepienia wystawiane są w systemie automatycznie, zgodnie z harmonogramem szczepień. W czwartek 30 kwietnia do starszych roczników dołączyły osoby urodzone w 1982 i 1983 r. W sobotę 1 maja e-skierowania otrzymają roczniki roczniki 1984-1985, a 3 maja – roczniki 1986-1987. Także wszyscy 30-latkowie lub starsi, którzy wypełnili formularz w pierwszym kwartale tego roku, mają już aktywne e-skierowanie.

W trakcie trwania akcji "Zaszczep się w majówkę" prowadzona będzie kampania edukacyjna. Personel medyczny, który będzie na miejscu, udzieli zainteresowanym odpowiedzi na pytania dotyczące Narodowego Programu Szczepień i stosowanych preparatów. Wolontariusze będą też rozdawać broszury informacyjne.

Tak wygląda praca szpitala w czasie pandemii