Młodzi artyści poznają "Sekretne życie drzew" podczas bezpłatnych półkolonii

2020-07-07 13:56 Sebastian Stelmach
Do udziału w bezpłatnych półkoloniach zaprasza Anna Skubik, prezes stowarzyszenia Kultura Oświata Teatr z Wrocławia
Autor: Sebastian Stelmach Do udziału w bezpłatnych półkoloniach zaprasza Anna Skubik, prezes stowarzyszenia Kultura Oświata Teatr z Wrocławia

Młodzi miliczanie poznają Sekretne Życie Drzew. Książka Petera Wohllebena stała się inspiracją dla organizatorów bezpłatnych półkolonii artystyczno-ekologicznych, które w drugiej połowie sierpnia odbędą się w Domu Drzewa w Wałkowej pod Miliczem.

Projekt stowarzyszenia Kultura Oświata Teatr realizowany jest od wielu lat. W tym roku członkowie stowarzyszenia postanowili poprowadzić go w Domu Drzewa w Wałkowej pod Miliczem.

- Zostaliśmy zainspirowani przez niezwykłą okolicę jaką jest Dolina Baryczy. Okolice zielone, piękne zadbane lasy, a do tego Dom Drzewa czyli stara wyłuszczarnia szyszek. To miejsce jest niezwykłe, dlatego postanowiliśmy pojawić się tutaj z naszymi zajęciami - mówi Anna Skubik, prezes stowarzyszenia.

Inspiracją dla zajęć była książka Petera Wohllebena pt. "Sekretne życie drzew".

- Książka posłużyła nam do budowania programu zajęć. Kilka jej fragmentów chcemy zastosować jako inspiracje do działań czy plastycznych, czy twórczych, czy pisania scenek. Jak możemy z tej natury czerpać, jak ją możemy również wspierać - dodaje Anna Skubik, zachęcając do udziału w projekcie dzieci z okolic Milicza.

- Zapraszamy wszystkich, którzy mają zacięcie artystyczne, których temat przyrody i budowania szacunku do niej interesuje. To są półkolonie artystyczne dlatego utworzymy grupę teatralną, muzyczną, plastyczną oraz filmową. W zajęciach mogą uczestniczyć dzieci mające od 6 do 16 lat - dodaje organizatorka półkolonii.

Półkolonie odbędą się w dniach 17-28 sierpnia. Organizatorzy przygotowali 15 miejsc dla uczestników. Zapisy przyjmowane są w sieci. Szczegóły znajdziecie na profilu "Sekretne Życie Drzew-Dom Drzewa" na facebooku.

Jak zwalcza się pożary?