Młode wilki w lesie pod Wałbrzychem. Nagrała je fotopułapka [NAGRANIE]

2021-09-07 14:23
Młode wilki w lesie pod Wałbrzychem. Nagrała je fotopułapka [NAGRANIE]
Autor: www.facebook.com/nadlesnictwo.walbrzych/photos Młode wilki w lesie pod Wałbrzychem. Nagrała je fotopułapka [NAGRANIE]

Wszystko wskazuje na to, że para wilków zamieszkująca lasy na terenie Nadleśnictwa Wałbrzych doczekała się małych pociech. Kamera ukryta w lesie nagrała je w trakcie zabawy. Leśnicy przyznają, że wszystko wskazuje na to, że drapieżniki dobrze czują się w tej okolicy.

Jak udało się ustalić, samica wilka ma średnio sześć maluchów. W tym roku kamera zarejestrowała w jednym czasie trzy młode wilki, ale w miocie mogło być ich więcej.

– Na nagraniu widać, że wilki są w dobrym stanie. Nie widać, aby były chore, by coś się z nimi działo. Widzimy typowe zachowanie dla wilków. W oddalonym miejscu są maluchy, które są pod opieką piastuna, wilka, który się nimi opiekuje – mówi Mateusz Majchrzyk z Nadleśnictwa Wałbrzych dla portalu dziennik.walbrzych.pl.

Małe wilki spędzają czas na zabawie, która, jak się okazuje jest też nauką choćby do przyszłych łowów. Wilki czują się w regionie Nadleśnictwa Wałbrzych dobrze, choć na obszarze, na którym się pojawiają jest wielu turystów. Mają tu jednak dość zasobne łowisko. Ludzie nie mają podstaw do tego, by się ich obawiać. 

Raport z Anteny 07.09
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE