Milicz zaczyna walkę ze smogiem. Rusza Milicka Kampania Antysmogowa [AUDIO]

2020-02-11 14:23
Smog występuje m.in. w okolicach milickiego Starego Miasta
Autor: Sebastian Stelmach Smog występuje m.in. w okolicach milickiego Starego Miasta

Milicz ma problem ze smogiem. Mówią o tym mieszkańcy, zdają sobie z tego sprawę urzędnicy. Dlatego Urząd Miejski wspólnie ze Starostwem Powiatowym rozpoczynają Milicką Kampanię Antysmogową.

Miliczanie odczuwają problem smogu w swojej miejscowości.

- Milicz leży w niecce, ciężkie powietrze opada na dół, dlatego w powietrzu jest wiele zanieczyszczeń - mówi jedna z pań. Druga mieszkanka dodaje: - Dużo osób jeździ samochodami, gdyby jeździli rowerami lub chodzili pieszo tego smogu byłoby mniej. Trzecia z rozmówczyń wskazuje na kwestie finansowe: - Nie stać mnie na podłączenie gazu, dlatego palę w piecu. Każdy patrzy gdzie jest taniej. Zakładając, że niebyłoby mnie stać na drzewo, pójdę do parku, nazbieram chrustu, podpalę i mam ciepło - mówi miliczanka.

Odpowiedzią na ten problem ma być Milicka Kampania Antysmogowa.

- Mamy już mapę działań, od edukacji, przez prewencję kończąc na inwestycjach. Prewencja to m.in. badania powietrza wydobywających się z kominów przy użyciu drona, co przeprowadzimy wspólnie z gminą Twardogóra. Do tego w maju ruszy konkurs na wymiany źródeł ciepła, na co mamy do podziału 1,4 mln zł - mówi Daniel Misiek ze Starostwa Powiatowego.

Pierwszym efektem kampanii są banery, plakaty i ulotki rozmieszczone na terenie miasta. Kolejne działania ruszą w marcu, będą to zajęcia edukacyjne w gminnych szkołach.

Rusza Milicka Kampania Antysmogowa
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE