Mieszkanie Kiepskich udostępnione do zwiedzania. Wyjątkową scenografię można zobaczyć w Zamku Topacz

i

Autor: pixabay.com, miejsawewroclawiu TikTok

Dolny Śląsk

Mieszkanie Kiepskich w Zamku Topacz. "To jest właśnie Kiepskich świat"

2024-02-21 14:46

W Zamku Topacz w podwrocławskiej Ślęzy udostępniono do zwiedzania oryginalną scenografię kultowego serialu „Świat według Kiepskich”. Zobaczymy tu m.in. słynną toaletę, sypialnię i salon Kiepskich oraz mieszkanie Paździochów. Wielbiciele serialu będą zachwyceni.

„Świat według Kiepskich” to kultowy serial komediowy, który przez wiele lat bawił widzów w całej Polsce. Polacy pokochali specyficzny humor ukazany w sitcomie. Powstały fora internetowe i grupy na Facebooku, które zrzeszają społeczność fanów „Kiepskich”. Tylko na oficjalnej stronie facebookowej „Świata według Kiepskich” jest ponad pół miliona obserwujących. Cały czas pojawiają się nowe ciekawostki dotyczące historii serialu, a miłośnicy tej produkcji masowo komentują, lajkują i udostępniają posty.

Słynną scenografię „Kiepskich” można zwiedzać w Zamku Topacz

Jak wiadomo, serialowa rodzina Kiepskich mieszka w kamienicy przy ul. Ćwiartki 3/4. Nie wszyscy jednak wiedzą, że to w rzeczywistości kamienica na Przedmieściu Oławskim. 76 odcinków serialu nakręcono przy ul. Podwale 67 we Wrocławiu.

Całkiem niedawno oryginalna scenografia z serialu „Świat według Kiepskich” została udostępniona do zwiedzania w Muzeum Motoryzacji przy Zamku Topacz w Ślęzy pod Wrocławiem.

- Kostiumy, rekwizyty, no i oczywiście to co najważniejsze, czyli piętro kamienicy przy ul. Ćwiartki 3 /4. W korytarzu słynny kibelek, a w nim szary papier. Wszystko jest tutaj na swoim miejscy – mówi Kamil Karpiński w nagraniu zamieszczonym na miejscawewroclawiu na TikToku.

Wewnątrz zobaczymy autentyczną scenografię, w której jest m.in. korytarz kamienicy Kiepskich, „publiczna prywatna toaleta”, sypialnia Halinki i Ferdka, salon, czy rzadziej pokazywane w serialu mieszkanie Paździochów.

Wystawa, która jest ekspozycją stałą prezentuje również stroje, które nosili aktorzy na planie serialu, w tym mundur listonosza Edzia. Uwagę zwracają także rodzinne portrety, czy meblościanka.

Przypomnijmy, że „Świat według Kiepskich” to serial Telewizji Polsat, który opowiada o perypetiach typowej polskiej rodziny i jej sąsiadów. Pierwszy premierowy odcinek wyemitowano w 1999 roku, a ostatni jesienią 2022 roku.

Godziny otwarcia wystawy

Muzeum Motoryzacji informuje w swoim facebookowym wpisie, że wystawę można oglądać w soboty i niedziele w godzinach 12:00-21:00 oraz od wtorku do piątku w godzinach 15:00-21:00. Scenografia znajduje się na terenie Zamku Topacz w Ślęzy (ul. Templariuszy 1). Więcej o biletach, które trzeba zakupić, by zobaczyć scenografię na stronie Zamku Topacz.