Boisko piłkarskie

i

Autor: Pixabay Boisko piłkarskie

Miasto Wrocław za budowę stadionu na euro 2012 zapłaci 43 mln. To ugoda po 8-letnim sporze sądowym

2022-01-04 11:04

Spór Stadionu Wrocław - aktualnie Tarczyński Arena Wrocław - i wykonawcy obiektu dobiegł wreszcie końca. Firma Max Boegl - wykonawca stadionu na Euro 2021zakończyła negocjacje dotyczące zawarcia ugody. Porozumienie zakłada, że miasto Wrocław zapłaci jej niemal 43 mln zł. Pierwotnie strony pozwały się na kwoty około 300 mln zł odszkodowania.

O zawarciu ugody z firmą Max Boegle poinformowała spółka Tarczyński Arena Wrocław.

Jak przypomniano, budowa stadionu rozpoczęła się w 2009 r., a firma Max Boegle odpowiadała za tę inwestycje od 2010 r., po rozwiązaniu umowy z poprzednim wykonawcą areny. W październiku 2012 r. miasto wypowiedziało umowę głównemu wykonawcy, motywując to niedotrzymaniem terminu zakończenia prac. W sierpniu 2013 r. rozpoczął się spór sądowy, a jego strony pozwały się na kwoty około 300 mln zł.

Spór dobiegł końca. Po ośmiu latach zawarto ugodę, w oparciu o którą miasto Wrocław ma zapłacić wykonawcy stadionu niemal 43 mln zł. "Ugoda odzwierciedla koszt robót przeprowadzonych przez Max Boegl przy budowie stadionu, które dotąd nie zostały rozliczone, a pozostawały jako sporne między stronami" – podano w informacji.

Jak podkreślono, zawarcie ugody "zamyka kwestię budowy obiektu i rozliczenia inwestycji w sposób ostateczny i definitywny".

Przed zawarciem ugody wartość całej inwestycji związanej z budową stadionu wyniosła 904 mln zł.

QUIZ. Smaczne kąski czyli filmy i książki, przy których z pewnością zgłodniejesz

Pytanie 1 z 17
Polska komedia o słodkim tytule:

Masz dla nas ciekawy temat lub jesteś świadkiem wyjątkowego zdarzenia? Napisz do nas na adres online@grupazpr.pl!

TOP 3 MIEJSCÓWKI NA RAJSKIE WAKACJE [ZERO ŚNIEGU] | ESKA XD - Radio Eska #39
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE