Sąd / zdjęcie ilustracyjne

i

Autor: Pixabay Sąd / zdjęcie ilustracyjne

Mężczyzna miał wypchnąć kobietę z balkonu mieszkania na drugim piętrze. Grozi mu dożywocie

2022-11-16 8:53

Przed wrocławski sądem ma się w środę rozpocząć proces mężczyzny oskarżonego o zabójstwo żony, do którego doszło w sierpniu 2021 r. we Wrocławiu. Według prokuratury oskarżony miał wypchnąć kobietę z balkonu mieszkania na drugim piętrze.

Do wydarzeń opisanych w akcie oskarżenia doszło w nocy z 16 na 17 sierpnia 2021 r. Według prokuratury, Wojciech K. wypchnął swoją żonę z balkonu mieszkania na drugim piętrze. Wcześniej doszło do awantury między małżonkami. Kobieta doznała wielu urazów, w tym złamania kości czaszki, w wyniku których zmarła.

„Między małżonkami dochodziło wielokrotnie do kłótni. Oskarżony od wielu lat nadużywał alkoholu, pod wpływem którego stawał się agresywny. W rodzinie były prowadzone niebieskie karty i odnotowywano interwencje policji związane z agresywnym zachowaniem mężczyzny” – informowała wcześniej rzeczniczka Prokuratury Okręgowej we Wrocławiu prok. Małgorzata Dziewońska.

W toku śledztwa biegli wykluczyli możliwość samodzielnego skoku lub zsunięcia się kobiety z balkonu. „Z największym prawdopodobieństwem stwierdzili, że pokrzywdzona została wyrzucona poprzez przekolebkowanie przez barierę balkonu” – podała wówczas prok. Dziewońska.

Oskarżonemu grozi dożywocie.

Przewodów. Doszło do eksplozji, w wyniku której śmierć poniosło dwóch mężczyzn
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE