W McDonald będzie można usłyszeć Beethovena. Wszystko po to, aby odstraszyć huliganów

i

Autor: pixabay.com W McDonald będzie można usłyszeć Beethovena. Wszystko po to, aby odstraszyć huliganów

McDonald będzie grał Beethovena. Wszystko po to, aby odstraszyć chuliganów

2023-02-02 12:49

Aby zapobiec chuligańskim wybrykom młodocianych przestępców, restauracja sieci McDonald w Wrexham w Wielkiej Brytanii będzie puszczała muzykę klasyczną - informuje BBC.

W popularnej na całym świecie restauracji typu fast-food od godziny 17:00 grana będzie muzyka klasyczna. Pojawi się m.in. Beethoven. Wszystko przez to, że lokal ma kłopoty z młodocianymi gangami. Zdarzają się napaści, odpalanie gaśnic, rzucanie monetami w pracowników oraz gonienie dzieci. W ostatnim takim incydencie wzięło udział 20-30 młodych osób. Kierownictwo lokalu cały czas pozostaje w kontakcie z lokalną policją - czytamy na BBC.

„Mamy spore międzynarodowe zainteresowanie naszym klubem piłkarskim. Mamy kalendarz pełen różnych wydarzeń i nie możemy pozwolić, aby zostały one zakłócone przez takie zachowania. Moim zamiarem jest twarde ukrócenie sprawy” – powiedział cytowany przez BBC inspektor Luke Hughes z policji w Wrexham.

Dodatkowo, jak poinformował inspektor, w Wrexham zostanie zwiększona obecność policji.

Hughes zwrócił się także do innych lokali i firm, w tym do harcerzy i klubów sportowych, z prośbą o pomoc. „Otrzymałem świetną odpowiedź. Znany lokal fast food będzie grał muzykę klasyczną od 17:00 do zamknięcia, więc - o ile nie mamy tu jakichś niesfornych entuzjastów Beethovena - to powinno zniechęcić pozostałych do pewnych zachowań”.

Dodatkowym zniechęceniem będzie także czasowe wyłączanie wieczorami w restauracji sieci Wi-Fi.

Hity stycznia 2023 - oto najlepsze piosenki miesiąca! Na podium zaskoczenie.
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE