Masz babcię czy dziadka? Taksówkarz zrobi im zakupy za darmo!

2020-03-25 11:41 Kinga Czernichowska

Masz babcię czy dziadka? Twoi rodzice mają już ponad 75 lat? Możesz skorzystać z usług jednej z wrocławskich firm taksówkarskich, która wyszła z inicjatywą darmowego rozwożenia zakupów seniorom w czasie pandemii koronawirusa.

To pomysł Taxi Grosz - taksówkarze tej firmy będą rozwozić zakupy ludziom starszym kompletnie za darmo. Akcja "Nakarmić seniora" jest skierowana do osób starszych, mających 65 lat i więcej. To właśnie oni mogą skorzystać z darmowego dowozu zakupów. Wystarczy zadzwonić tam, gdzie zwykle dzwoni się, by zamówić taksówkę. Dyspozytor odbierze listę zakupów.

Chodzi o produkty podstawowej potrzeby jak chleb, masło, mleko, warzywa, środki higieniczne i tym podobne

- czytamy w poście na fanpage'u Taxi Grosz.

Nie trzeba płacić z góry, taksówkarz najpierw założy swoje pieniądze (kwota zakupów nie może przekroczyć 60 złotych). Następnie przyniesie zakupy pod dom, a starszy pan czy starsza pani będzie mogła za nie zapłacić gotówką lub kartą (preferowana jest płatność kartą ze względu na bezpieczeństwo).

Kiedy składać zamówienia? Te złożone do godziny 12:00 zostaną dostarczone do godziny 20:00 tego samego dnia. Zamówienia złożone pomiędzy 12:00 a 20:00 zostaną dostarczone do godziny 12:00 dnia następnego.

Firma zastrzega sobie prawo do odmowy przyjęcia zlecenia, jeśli taksówkarze nie będą w stanie zrealizować go w terminie. Wszystko zależy od liczby przyjętych danego dnia zleceń.

Nie tylko zakupy, ale i recepta

Taksówkarze mogą też wykupić leki w aptece. Tu jednak obowiązywać będą nieco inne zasady. Taksówkarz najpierw uda się do domu osoby starszej, by odebrać receptę i pieniądze, a następnie pójdzie do apteki po leki.

Osoby starsze powinny okazać taksówkarzowi dokument tożsamości, by ten mógł sprawdzić, czy dana osoba rzeczywiście ma 65 lat lub więcej.  Osoby, które nie mają skończonych 65 lat, też mogą skorzystać z usługi, ale wówczas usługa jest płatna 20 złotych.