Lokalni twórcy zaprezentują swoje produkty w Zaklętych Rewirach. Rusza "Zaklęty Targ"

2021-05-06 23:24 A.H
Lokalni twórcy zaprezentują swoje produkty w Zaklętych Rewirach. Rusza Zaklęty Targ
Autor: mat.pras

Kilkadziesiąt stoisk wypełnionych po brzegi produktami regionalnymi, spożywczymi rarytasami, unikalnym rękodziełem i przedmiotami artystycznymi. Zaklęte Rewiry startują z nową inicjatywą – Zaklętym Targiem. Podczas wydarzenia zaprezentują się lokalni twórcy i rzemieślnicy.

Powrót do korzeni

To właśnie na Przedmieściu Oławskim działali przed wojną najlepsi rzemieślnicy. To tu wstąpić można było do drukarni perkalu, niciarni tureckiej, czy jednej z najpiękniejszych aptek. Teraz historia zatoczy koło i na ulicę Krakowską powrócą najlepsi wytwórcy oferujący swoje produkty.

- Chcemy stworzyć świeże, nietypowe przedsięwzięcie, które da nową energię Wrocławiowi i lokalnym firmom. Wielu małych przedsiębiorców i artystów nie ma wsparcia, ludzie pogrążają się w depresji. Może choć trochę pomożemy im w funkcjonowaniu – tłumaczy Ryszard Chorążyczewski, właściciel Zaklętych Rewirów.

Organizatorzy wydarzenia zapewniają, że do współpracy zaprosili tylko te firmy i twórców, których produkty stoją na najwyższym poziomie i są wytwarzane z troską o środowisko.

- Naszym zamiarem jest przyciągać tłumy wrocławian spragnionych społecznych relacji i poszukujących niezwykłych przedmiotów tworzonych przez artystów i rękodzielników, mistrzów kuchni, wytwórców produktów ekologicznych – twierdzi Ryszard Chorążyczewski.

Zaklęty Targ planuje nie tylko stworzenie miejsca na stragany z wytworami hand made i zloty food trucków, ale także kreowanie eventów rodzinnych, wielopokoleniowych - warsztatów, imprez i spotkań. Wydarzenie będzie cykliczne i odbywać się będzie w każdy weekend.

Raport z anteny 06.05
Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE