Łazienki jak z horroru! Tak wygląda wrocławskie przedszkole. Co na to miasto?

2020-09-04 10:32 Kinga Czernichowska

Zdjęcia z łazienek i toalet w Przedszkolu nr 50 "Mały Kolejarz" przy ul. Dyrekcyjnej przesłała nam jedna ze słuchaczek. Jak to możliwe, że w czasach pandemii koronawirusa tak wyglądają łazienki i toalety, z których korzystają przedszkolaki? Co na to miasto, które jest organem prowadzącym to przedszkole?

Dopiero co powstał żłobek na Jagodnie, rozbudowywane są m.in. placówki przy Parkowej, Osobowickiej, Głubczyckiej czy Hauke-Bosaka. Co jednak z placówkami, które są w opłakanym stanie i wciąż czekają na remont? Zdjęcia przedstawiają łazienki i toalety znajdujące się w Przedszkolu nr 50 "Mały Kolejarz" przy ul. Dyrekcyjnej 15.  Pokazaliśmy te fotografie przedstawicielom Urzędu Miasta. Jak to możliwe, że jeszcze nie przeprowadzono tam remontu, choć większość takich prac planuje się na okres wakacyjny.

- Wcześniej (w latach 2018-2020) Przedszkole nr 50 otrzymało środki finansowe w łącznej kwocie ponad 100 tysięcy złotych z przeznaczeniem na: cyklinowanie podłóg, naprawę urządzeń zabawowych, położenie tarkettu na schodach, zakup wyposażenia kuchennego, zakup dywanów i odkurzaczy czy montaż systemu alarmowego i monitoringu - tlumaczy Anna Bytońska z biura prasowego Urzędu Miejskiego we Wrocławiu. - Wiemy też, że są kolejne potrzeby. Na remont oczekuje m.in. część sanitariatów Przedszkola nr 50 (część jest w dobrym stanie, o czym mówią również rodzice). Dlatego w tym roku opracowana została dokumentacja projektowa w zakresie m.in.: przebudowy węzłów sanitarnych, remontu sal dziecięcych, przebudowy bloku żywienia czy dostosowania budynku do potrzeb osób niepełnosprawnych.

Miasto zapewnia jednak, że przedszkole ma nieposzlakowaną opinię. - Przedszkole cieszy się bardzo dobrymi opiniami rodziców, których dzieci chodzą do tego przedszkola i korzystają także z tych toalet - dodaje Bytońska.

Kiedy dokładnie taki remont będzie możliwy? Tego nie wiadomo. Niewykluczone jednak, że dzieci będą musiały korzystać z takich łazienek jeszcze do kolejnych wakacji.

Przedszkole idealne

Rozwijamy nasz serwis dzięki wyświetlaniu reklam.

Blokując reklamy, nie pozwalasz nam tworzyć wartościowych treści.

Wyłącz AdBlock i odśwież stronę.