Miasto szuka nowego latarnika na Ostrów Tumski? Obecny ma się dobrze [AUDIO]

2020-10-15 8:31 Krzysztof Staszkiewicz
Latarnik na Ostrowie Tumskim
Autor: Wrocław Official/flickr.com Latarnik na Ostrowie Tumskim

Latarnik z Ostrowa Tumskiego ma się dobrze i nic się z nim nie stało. Ostatnio pojawiła się informacja, że miasto szuka nowego latarnika. Okazuje się, że to nic niesamowitego. Po prostu umowa na utrzymanie latarni na Ostrowie Tumskim jest podpisywana na rok.

Od 10 lat zajmuje się tym jedna firma, która zatrudnia dwóch latarników. - 10 lat temu koordynator do spraw wystroju plastycznego miasta Wrocławia, w porozumieniu z konserwatorem zabytków, zadecydował, aby osoba zapalająca latarnie na Ostrowie Tumskim, robiła to w stroju z epoki. Czyli w czarnej pelerynie, ozdobionej lamówką, herbem Wrocławia i w cylindrze - mówi Ewa Mazur, rzecznik Zarządu Dróg i Utrzymania Miasta.

Umowa na konserwacje i utrzymanie oświetlenia na Ostrowie Tumskim jest podpisywana na rok.

Więc czy można zostać nowym latarnikiem?

- Od 10 lat te usługi realizuje dla nas ta sama firma, bo jako jedyna składa oferty w przetargu. Jest to firma Gaz-Technika. Można nawiązać kontakt bezpośredni z tą firmą i zapytać, czy przypadkiem nie poszukują nowych pracowników na stanowisko latarnika. Z tego co nam wiadomo, firma zatrudnia dwóch panów latarników i chyba jeśli chodzi o to nie są planowane żadne zmiany - dodaje Ewa Mazur.

Więcej o latarniku w materiale reportera Radia ESKA, Krzyśka Staszkiewicza:
ESKA XD #005

Rozwijamy nasz serwis dzięki wyświetlaniu reklam.

Blokując reklamy, nie pozwalasz nam tworzyć wartościowych treści.

Wyłącz AdBlock i odśwież stronę.