choinka

i

Autor: pixabay

Lasy Państwowe: tu dostaniesz choinkę ZA DARMO! Na jakich zasadach?

2022-12-14 14:40

Choinka w domu to jeden z najważniejszych symboli świąt Bożego Narodzenia. Niektórzy preferują drzewka sztuczne, inni wolą te prawdziwe. Regionalna Dyrekcja Lasów Państwowych we Wrocławiu ogłosiła na swoim Facebooku świąteczne choinkobranie. Będzie można dostać choinkę za darmo. Na jakich zasadach i kiedy? Sprawdźcie poniżej.

Kupiliście już choinkę? Jeśli nie, to nie musicie tego robić. W dniach 17-20 grudnia możecie sami sobie ją wyciąć w dolnośląskich lasach. Regionalna Dyrekcja Lasów Państwowych we Wrocławiu ogłosiła prawdziwe choinkobranie. Wszystko po to, aby zachęcić do trzymania w domu świątecznych drzewek tych prawdziwych. Ładnie pachną i łatwo ulegają biodegradacji, w przeciwieństwie do tych sztucznych.

"Oprócz tradycyjnego wyrzucenia choinki do śmietnika po świętach możemy również pozbyć się sfatygowanej choinki poprzez rozdrobnienie jej i spalenie, tudzież dorzucenie do kompostu" - czytamy na Facebooku RDLP we Wrocławiu.

Są również przeciwnicy żywych choinek, uważający, że nie potrzebnie wycinamy drzewka dla chwilowych świątecznych radości. Jak podkreśla dyrekcja lasów, trzeba pamiętać, iż choinki na sprzedaż pochodzą ze specjalnie zakładanych plantacji, gdzie nie mogą rosnąć zwykłe lasy. Legalną sprzedaż drzewek organizują m.in. jednostki lasów państwowych. Po zakupie choinki otrzymujemy asygnatę (dowód sprzedaży).

W tych miejscach dostaniesz darmową choinkę

  • Nadleśnictwo Oborniki Śląskie - w dniach 17-18 grudnia 2022 r. w godzinach 9.00-14.00. Miejscem prowadzenia akcji będzie Szkółka Leśna w Jarach.
  • Nadleśnictwo Oleśnica Śląska - 17 grudnia 2022 więcej informacji na Nadleśnictwo Oleśnica Śląska
  • Nadleśnictwo Miękinia, Lasy Państwowe- w dniu 17 grudnia 2022 r. między 9.00 a 14.00, na plantacji choinkowej w leśnictwie Mrozów, okolice miejscowości Żurawiniec.
  • Nadleśnictwo Świdnica, Lasy Państwowe - 17 grudnia 2022 r. więcej informacji na profilu Nadleśnictwo Świdnica, Lasy Państwowe
  • Nadleśnictwo Lwówek Śląski 20 grudnia 2022 r. więcej szczegółów na profilu nadleśnictwa!
  • Nadleśnictwo "Śnieżka", Lasy Państwowe 17-18 grudnia 2022 r.
Rockowe Mikołajki - Koncert dla Krzysia Czupryna
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE