Ktoś rozlał śmierdzącą substancję w Parku Szwedzkim w Szczawnie-Zdroju. Zamknięto plac zabaw

i

Autor: Forum Mieszkańców Uzdrowiska Szczawno-Zdrój

Dolny Śląsk

Ktoś rozlał śmierdzącą substancję w parku w Szczawnie-Zdroju. Zamknięto plac zabaw

2023-09-01 9:47

Kwasem masłowym oblane zostały urządzenia na placu zabaw w Szczawnie-Zdroju. Na miejsce wezwano strażaków, którzy zabezpieczyli teren. Plac został zamknięty do czasu usunięcia śmierdzącej substancji, którą czuć w odległości kilkudziesięciu metrów. Wałbrzyska policja szuka sprawcy, który będzie odpowiadał za zniszczenie mienia.

Do zdarzenia doszło w czwartek 31 sierpnia wieczorem w Parku Szwedzkim w Szczawnie-Zdroju. Nieznany sprawca rozlał kwas masłowy na urządzeniach dopiero co wyremontowanego placu zabaw. W mediach społecznościowych rodzice informują, że dzieciom przesiąkły fetorem ubrania.

- Zgłosiłam dzisiaj sprawę straży miejskiej. Syn przyszedł z placu strasznie prześmierdnięty – skomentowała jedna z mieszkanek na Forum Mieszkańców Uzdrowiska Szczawno-Zdrój.

Kolejne osoby tylko potwierdzają, że smród czuć było już dzień wcześniej. - Wczoraj już śmierdziało, aż uciekaliśmy z placu. Myślałem, że coś zdechło i tak śmierdzi. Podobny zapach poczułem przy placu na Równoległej, też warto by sprawdzić – napisał inny mieszkaniec.

Plac został zamknięty do odwołania, sprawą zajęła się już policja.

W działaniach prowadzonych w czwartkowy wieczór brały udział 3 zastępy straży pożarnej. Teren został odgrodzony taśmą, nie wolno przebywać na placu zabaw. Na miejsce przyjechała również straż miejska.

- Teren został zabezpieczony przez strażaków i oznaczony zakazem wstępu. Sprawę zgłosiliśmy już odpowiedniej firmie, która zajmuje się usuwaniem z urządzeń takich substancji jak kwas masłowy. Do zdarzenia doszło na zewnątrz, więc o tyle dobrze, że nie jest to zamknięte pomieszczenie – mówi nam zastępca komendanta Straży Miejskiej w Szczawnie-Zdroju.

Wiadomo, że koszta usunięcia substancji nie będą małe, możliwe że trzeba będzie wymienić niektóre elementy urządzeń zabawowych.

- Wprawdzie nie otrzymaliśmy jeszcze oficjalnego zawiadomienia, ale podjęliśmy już działania w celu wyjaśnienia okoliczności zdarzenia na placu zabaw. Zabezpieczony zostanie monitoring, przesłuchani będą również świadkowie. Postępowanie prowadzone jest na podstawie art. 288 kodeksu karnego, czyli dotyczy zniszczenia mienia – mówi nam asp. szt. Agnieszka Głowacka-Kijek z wałbrzyskiej policji.

Kwas masłowy to środek chemiczny, który wydzielany jest w zjełczałym maśle. Wydziela bardzo silną i intensywną woń.

Osobie, która rozlała śmierdzącą substancję w Parku Szwedzkim grozi kara grzywny bądź więzienie od 3 miesięcy do 5 lat więzienia.

Z Wrocławia na weekend. Czeska Szwajcaria i słynna Prawczicka Brama

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE