Kościół parafialny w Koczurkach

i

Autor: Julo/wikipedia.org Kościół parafialny w Koczurkach

Dolny Śląsk: Ksiądz spod Wrocławia z koronawirusem. Parafianie w kwarantannie

2020-04-15 9:16

43-letni kapłan z Koczurek koło Trzebnicy na Dolnym Śląsku ma koronawirusa. Prawdopodobnie zaraził się w czasie wykonywania swojej posługi od parafian. Kwarantanną objęto kilkadziesiąt osób z okolicznych wiosek.

Czy chcesz usłyszeć, jaką pomoc dla przedsiębiorców oferuje rząd w czasie epidemii?

Posłuchaj podcastu oraz wypowiedzi Prezes Zarządu Banku Gospodarstwa Krajowego:

Pomoc dla Przedsiębiorców – Jak utrzymać płynność firmy – gwarancje deminimis_cz.1. Partner BGK
Pomoc dla przedsiębiorców - Jak utrzymać płynność firmy – gwarancje deminimis_cz.2. Partner BGK

Proboszcz parafii w Koczurkach poczuł się gorzej w czasie Wielkiego Tygodnia. W związku z objawami typowymi dla koronawirusa trafił bezpośrednio do szpitala zakaźnego przy ul. Koszarowej we Wrocławiu. Wyniki księdza pojawiły się w piątek, wtedy też rozpoczęto działania na miejscu.

- To było trudne ognisko - przekonuje Czesław Janusiak, dyrektor Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Trzebnicy. - Musieliśmy ustalić, gdzie ten ksiądz przebywał w ostatnich dniach, do kogo dotarł i kto mógł mieć z nim kontakt. Chodzi o około 30 osób z Koczurek i okolicznych miejscowości, które zostały objęte kwarantanną. Pobrano od nich także próbki do badań, na wyniki w tej chwili czekamy - informuje dyrektor sanepidu.

Kapłan z Koczurek przebywa cały czas w szpitalu we Wrocławiu, jego stan jest dobry. Kościół w Koczurkach jest zamknięty od Wielkiego Piątku i będzie tak jeszcze przez blisko dwa tygodnie. W tym czasie wierni mogą korzystać z posługi w trzebnickiej bazylice. Tam również mogą załatwić wszystkie sprawy związane m.in. z pogrzebami.

Dodajmy, że parafia w Koczurkach liczy niespełna 3 tys. wiernych z północno-zachodniej części gminy Trzebnica. Tworzą ją miejscowości takie jak: Biedaszków Mały, Biedaszków Wielki, Brzezie, Domanowice, Jaźwiny, Komarówko, Komorowo, Koniowo, Koniowo Małe, Masłowiec, Przeborowo, Ujeździec Mały i Ujeździec Wielki.

Posłuchaj, jak chronić się przed koronawirusem. Takie są zalecenia WHO. To materiał z cyklu DOBRZE POSŁUCHAĆ. Podcasty z poradami.
Morawiecki powiedział, kiedy w Polsce przypadnie SZCZYT zachorowań na koronawirusa
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE