Kradzieź ekspresu do kawy ze stacji paliw w Strzegomiu

i

Autor: Canva Kradzieź ekspresu do kawy ze stacji paliw w Strzegomiu

Kradzież

Kradzież na stacji paliw w Strzegomiu. Sprawca ukradł... ekspres do kawy!

2023-08-23 11:52

Na stacjach paliw codziennie przewijają się tysiące osób. Zdarza, że jest ich na tyle dużo w jednym czasie, że pracownicy stacji mają pełne ręce roboty. Często wykorzystują to złodzieje, którzy zabierają różne produkty i wychodzą nie płacąc za nie. Przykładem takiej sytuacji jest zdarzenie ze Strzegomia. Co takiego się dokładnie wydarzyło?

Kradnąc rzecz, nienależącą do nas, narażamy się na karę więzienia. Jest to przestępstwo zagrożone od 3 miesięcy do 5 lat pozbawienia wolności. Niektórzy jednak zapominają o tym, myśląc, że dostaną pouczenie lub nic nie robią sobie z zakazu i zabierają coś bez płacenia. Tego typu myślenie prawdopodobnie miał pewien mężczyzna, który 7 sierpnia po 9:00 okradł stację paliw w Strzegomiu.

Kradzież na stacji paliw w Strzegomiu - ukradł ekspres do kawy?

Na Facebooku "Stop złodziejom w Jeleniej Górze - i nie tylko" pojawił się wpis z nagraniem z kamer monitoringu. Pokazana tam jest stacja paliw Shell w Strzegomiu. Na nagraniu możemy zauważyć mężczyznę oraz kobietę, którzy krążą wokół sklepowych półek. W tle pojawiają się inni klienci stacji, których obsługują pracownicy.

Oglądając nagranie w głowach pojawia się cień podejrzenia względem pary. Widać, że stresują się i uważają, aby nie zwracać na siebie uwagi przez innych klientów oraz pracowników. W pewnym momencie mężczyzna widoczny na filmie podchodzi do półki z ekspresami do kawy i zabiera jeden. Nie podchodzi on jednak do kasy, a wychodzi na zewnątrz. Towarzyszyła mu pewna kobieta, która chodziła za nim.

Po wyjściu na zewnątrz para udała się w kierunku samochodu. Na nagraniu z monitoringu widać, że przyspieszyli kroku, jednak nie zwrócili uwagi innych osób przebywających na stacji. Na filmie możemy zauważyć, że nikt nie spoglądał w ich kierunku. Wideo z kamer stacji Shell możecie obejrzeć tutaj.

Kradzież na stacji paliw w Strzegomiu - użytkownicy Facebooka typują sprawcę

W komentarzach pod wpisem o całej sytuacji wypowiadają się użytkownicy. Dziwią się, że nikt nie zareagował lub że stacja paliw Shell nie zamontowała lepszej jakości kamer. Niektóre osoby śmieją się z całej sytuacji. Pojawiło się również zdjęcie samochodu sprawców, a użytkownicy Facebooka komentują, że będą zwracać na niego uwagę.

Płynął kajakiem. Zginął tragicznie

Wrocławscy "mistrzowie parkowania". W tych miejscach nie spodziewasz się samochodu

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE