Koronawirus Wrocław. Czy sklepy i hipermarkety będą zamknięte? Znamy odpowiedź!

2020-03-12 11:04

Kolejki dłuższe niż przed świętami, puste półki w marketach i... pojawiające się nieoficjalnie informacje, że sklepy wielkopowierzchniowe będą zamknięte - jakich konsekwencji pandemii koronawirusa w dalszej kolejności mogą spodziewać się mieszkańcy Wrocławia? Sprawdziliśmy, czy rzeczywiście duże sklepy mogą zostać zamknięte.

Wczoraj premier Mateusz Morawiecki podjął decyzję o zamknięciu placówek oświatowych i instytucji kulturalnych. Czy zostaną zamknięte również sklepy wielkopowierzchniowe i galerie handlowe?

Koronawirus Wrocław. Czy sklepy będą zamknięte?

"Nie rozważamy wprowadzenia nakazu dotyczącego zamykania obiektów handlowych. Zarówno pracownicy takich obiektów, jak i klienci, są proszeni o przestrzeganie wytycznych dotyczących przestrzegania zasad higieny, o których informuje Główny Inspektorat Sanitarny" - taką odpowiedź otrzymała dzisiaj redakcja Eski Wrocław na pytanie, czy brana jest pod uwagę możliwość zamknięcia sklepów wielkopowierzchniowych i wstrzymanie dostaw.

Tymczasem w hipermarketach ludzie stoją w gigantycznych kolejkach. Mydło oraz żele antybakteryjne to towar zdecydowanie deficytowy.

A jak na pandemię koronawirusa reagują galerie handlowe?

- Magnolia Park pracuje normalnie, ale stosuje dodatkowe środki ostrożności - wdrożone zostały dodatkowe zalecenia sanitarne i higieniczne, odwołane zostały także imprezy do końca marca. Jeżeli będzie wprowadzony zakaz handlu, to bezzwłocznie go wdrożymy - mówi Adrianna Kondratowicz z agencji PR Expert, zajmującej się promocją tej galerii.

Dodatkowe zalecenia sanitarne wdrożyły także inne galerie.

Pamiętajmy, że w związku z pandemią koronawirusa powinniśmy unikać zatłoczonych miejsc.

Koronawirus instrukcja postępowania
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE