Koronawirus we Wrocławiu. Trzy nowe przypadki. W Łańcucie zmarła 27-latka

2020-03-20 11:31

Koronawirus we Wrocławiu. Są kolejne potwierdzone przypadki zakażenia koronawirusem. Wirusa wykryto u trzech osób z Dolnego Śląska. Jedna z nich przebywa w szpitalu, dwie inne są na kwarantannie. Ponadto zmarła 27-letnia kobieta leczona w Łańcucie (województwo podkarpackie.

Ministerstwo zdrowia poinformowało dzisiaj o 11 nowych przypadkach zakażenia koronawirusem. Oprócz osób z Dolnego Śląska są też pacjenci z następujących województw: lubelskiego (3 osoby), wielkopolskiego (2 osoby), podkarpackiego (1 osoba), podlaskiego (1 osoba) i małopolskiego (również 1 osoba).

W Łańcucie (województwo podkarpackie) zmarła dzisiaj 27-latka zakażona koronawirusem. Była w stanie ciężkim.

Co było przyczyną śmierci 27-latki zakażonej koronawirusem?

27-letnia kobieta trafiła do miejscowości Łańcut ze szpitala w Nisku. Do jej śmierci doszło siedem dni po porodzie (rodziła przez cesarskie cięcie). Była zakażona koronawirusem, ale bezpośrednią przyczyną śmierci była sepsa.

27-letnia pacjentka przeniesiona była ze szpitala w Nisku w siódmej dobie po porodzie rozwiązanym cięciem cesarskim z niewydolnością oddechową w przebiegu koronawirusowego zapalenia płuc. Chora wymagała intubacji i leczenia oddechem zastępczym. W trzynastej dobie rozpoznano stan septyczny wymagający zabiegu operacyjnego usunięcia ogniska zakażenia. Dwanaście godzin po zabiegu doszło do zatrzymania krążenia, a z powodu nieefektywnej resuscytacji krążeniowej pacjentka uznana została za zmarłą

- czytamy w komunikacie na stronie szpitala w Łańcucie.

Na Dolnym Śląsku zakażenie koronawirusem wykryto już u 56 osób. W Polsce jest 372 chorych, a 6 osób zmarło.

Koronawirus instrukcja postępowania
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE