KORONAWIRUS W POLSCE: Są kolejne zdrowe osoby na Dolnym Śląsku. Wśród nich pacjenci z grupy ryzyka!

2020-03-30 14:52

Nie tylko kolejne osoby zakażone, ale też kolejne wyleczone osoby - z taką informacją spieszą przedstawiciele szpitala na Koszarowej we Wrocławiu. Dzisiaj wrocławską klinikę opuściła wyleczona z koronawirusa 74-letnia pacjentka.

Zwykle nie podajemy wieku, ale w tym wypadku ta informacja jest uzasadniona, bo kobieta była w grupie ryzyka i gdy trafiła do nas, była poważnie chora, a jej stan w pewnym momencie był określany jako ciężki - mówi Urszula Małecka, rzecznik prasowy szpitala na Koszarowej.

Na szczęście, kobietę udało się wyleczyć. To bliska osoba 70-latka, który zmarł w szpitalu na Koszarowej. On również był zakażony koronawirusem.

74-letnia kobieta w szpitalu spędziła 23 dni.

- Pod koniec tygodnia pobraliśmy próbki na obecność COVID-19. Dzisiaj okazało się, że kobieta jest zdrowa, a wyniki testów negatywne - dodaje Małecka.

74-letnia pacjentka jest już drugą osobą, którą udało się wyleczyć z koronawirusa we Wrocławiu. W ubiegłym tygodniu szpital opuścił 66-letni mężczyzna.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE