KORONAWIRUS DOLNY ŚLĄSK: Liczba zakażonych, ewakuacja szpitala [BILANS LICZBOWY, 24.03.2020]

2020-03-24 22:22 Kinga Czernichowska

Wzrasta liczba osób zakażonych na Dolnym Śląsku. Dzisiaj pojawiły się informacje o 33 nowych przypadkach: najpierw o 16 różnych, a wieczorem jeszcze o 17 ze szpitala na Grabiszyńskiej. Trzy osoby przebywają w szpitalu we Wrocławiu, jedna w szpitalu w Wałbrzychu, dwanaście pozostaje na kwarantannie, a 17 osób ze szpitala na Grabiszyńskiej trafiło do izolatorium szpitala w Obornikach Śląskich.

Łącznie na Dolnym Śląsku jest już 134 osób zakażonych koronawirusem. Oprócz tego dzisiaj informowaliśmy także o ewakuacji oddziału pulmonologicznego szpitala na Grabiszyńskiej we Wrocławiu. Koło godz. 19.00 pojawiły się informacje, że zakażenie koronawirusem potwierdzono u dwóch pacjentów i czterech pielęgniarek tej kliniki. Około godz. 21.30 potwierdzono zakażenie u kolejnych 17 osób z tej kliniki.

KORONAWIRUS DOLNY ŚLĄSK. BILANS LICZBOWY 24.03.2020

  • liczba zakażonych - 134
  • liczba osób objętych kwarantanna lub izolacja - 3788,
  • liczba osób objętych nadzorem epidemiologicznym –2705 ,
  • liczba osób hospitalizowanych ze względu na podejrzenie lub potwierdzenie zachorowania  COVID-19 –226

KORONAWIRUS W POLSCE. OFIARY ŚMIERTELNE

Wzrasta liczba ofiar śmiertelnych. Dzisiaj zmarły dwie kolejne osoba, łącznie mamy już 10 zgonów  z powodu koronawirusa. 68-letni mężczyzna, zmarł w szpitalu w Puławach. Jego stan był ciężki, miał również choroby współistniejące. Zmarł również pacjent 71-letni z Cieszyna. Był w stanie ciężkim, miał choroby współistniejące.

Koronawirus instrukcja postępowania

Rozwijamy nasz serwis dzięki wyświetlaniu reklam.

Blokując reklamy, nie pozwalasz nam tworzyć wartościowych treści.

Wyłącz AdBlock i odśwież stronę.