Koniec z korkami na Kosmonautów? Wkrótce będą tam dwa pasy ruchu [AUDIO]

2020-10-15 20:47 Krzysztof Staszkiewicz
Koniec z korkami na Kosmonautów? Wkrótce będą tam dwa pasy ruchu [AUDIO]
Autor: Wrocławskie Inwestycje Koniec z korkami na Kosmonałtów? W krótce będą tam dwa pasy ruchu [AUDIO]

Miasto otworzyło oferty w przetargu na budowę Osi Zachodniej Wrocławia. W jej ramach powstanie Aleja Stabłowicka, która połączy obwodnicę Leśnicy z ulicą Kosmonautów. Swoje oferty w przetargu złożyło 8 firm, a aż sześć z nich zaproponowało cenę niższą.

Mniejsze korki na Leśnicę?

-Oś Zachodnia to Aleja Stabłowicka łącząca istniejącą obwodnice Leśnicy z ulicą Kosmonautów. Będziemy ją łączyć na wysokości ulicy Fieldorfa, a następnie przebudujemy ulice Kosmonautów od ulicy Fieldorfa aż do Kąpieliska Glinianki. Tam ulica Kosmonautów zyska dwa pasy ruchu dodatkowe w kierunku centrum. Torowisko przesuniemy - mówi Krzysztof Świercz z Wrocławskich Inwestycji.

Oś Zachodnia w sumie to 4,2 kilometra nowych dróg, ścieżki rowerowe - 5675 m, chodniki 5875 m, ciągi pieszo-rowerowe 1050 m. To nie wszystko, na przebudowywanym odcinku ulicy Kosmonautów wybudowanych zostanie 2,2 km zielonego torowiska tramwajowego.

Ofert niższe niż zakładali

- Miasto zagwarantowało, wspólnie z MPWiK i ze środkami unijnymi, na realizację tego zadania ponad 200 mln zł. Najniższa oferta, która do nas wpłynęła, opiewa na nieco ponad 181 milionów zł. Mamy aż 6 ofert poniżej kwoty, jaką miasto postanowiło przeznaczyć na realizację tego zadania. Teraz trwa procedura zamówień publicznych i ona jeszcze na pewno kilka miesięcy. Zaraz po tym podpiszemy umowę z wykonawcą. Najprawdopodobniej będzie to na początku przyszłego roku - dodaje Krzysztof Świercz.

Wykonawca wybrany w przetargu, po podpisaniu umowy, będzie miał 24 miesiące na zrealizowanie inwestycji. Czyli Osią Zachodnią pierwsze auta przejadą na początku 2023 roku.

Więcej o tej i innych inwestycjach w materiale reportera Radia ESKA, Krzyśka Staszkiewicza:
ESKA XD #006

Rozwijamy nasz serwis dzięki wyświetlaniu reklam.

Blokując reklamy, nie pozwalasz nam tworzyć wartościowych treści.

Wyłącz AdBlock i odśwież stronę.