Kolejne utrudnienia na drogach! Ruszają remonty dróg pod Wrocławiem

2020-05-22 16:10 Sebastian Stelmach
Nowa droga i ścieżka rowerowa połączyła już miejscowości Górowa i Skokowa
Autor: Starostwo Powiatowe w Trzebnicy Nowa droga i ścieżka rowerowa połączyła już miejscowości Górowa i Skokowa

Kierowcy odetchną z ulgą, ale najpierw stracą sporo nerwów. Ruszają remonty dróg powiatowych w okolicach Wrocławia. Starostwo Powiatowe w Trzebnicy rozpoczyna tegoroczne prace na drogach w całym powiecie.

Powiat trzebnicki na dobre wkracza w sezon robót drogowych. W ostatnich czasach starostwo rozstrzygnęło i ogłosiło wiele przetargów na prace na drogach powiatowych. Jako pierwsze, ruszą prace na drodze w Świątnikach pod Trzebnicą.

Zacznijmy od tego, że o remont tej drogi od lat zabiegali mieszkańcy Świątnik. W tym roku zyskają nareszcie dobrą nawierzchnię. Wykonamy odcinek drogi o długości 750 metrów, szerokości 5 metrów wraz z poboczami. Podpisaliśmy już umowę z wykonawcą tej drogi i przekazaliśmy mu plac budowy.

- informuje wicestarosta Grzegorz Terebun.

Ranny bocian przy S5 koło Leszna uratowany

Rozwijamy nasz serwis dzięki wyświetlaniu reklam.

Blokując reklamy, nie pozwalasz nam tworzyć wartościowych treści.

Wyłącz AdBlock i odśwież stronę.

Kolejnym zaplanowanym na ten rok remontem jest pierwszy etap przebudowy drogi z Urazu do Rościsławic w gminie Oborniki Śląskie. W połowie maja ogłoszono przetarg na to zadanie.

Przebudujemy odcinek ponad 4 km drogi między Rościsławicami a Nizinami. Wybudujemy tam drogę wraz z poboczami i odkrzaczeniem dróg. Dodatkowo w samych Rościsławicach wybudujemy fragment chodnika. Prace, zgodnie z przetargiem, powinny zakończyć się do listopada ale realnie uważamy, że będą zakończone jeszcze w wakacje.

- dodaje Grzegorz Terebun.

Wkrótce ruszy też budowa chodnika przy drodze powiatowej w Raszowie. Z kolei z nowej jezdni mogą się już cieszyć mieszkańcy gminy Prusice. Starostwo zakończyło już budowę drogi Górowa - Skokowa, a w tej chwili czeka wyłącznie na formalne odbiory zakończonych prac.