Kolejne ciało wyłowione z Odry. Dlaczego we Wrocławiu jest tyle utonięć? Policja: analizujemy każdy przypadek

i

Autor: flickr.com/Lukas Plewnia

Policja wyłowiła ciało

Kolejne ciało wyłowione z Odry. Dlaczego we Wrocławiu jest tyle utonięć? Policja: "analizujemy każdy przypadek"

2023-03-28 9:15

27 marca z Odry we Wrocławiu policjanci z wodnego komisariatu wyłowili zwłoki mężczyzny. Jego tożsamość nie jest jeszcze znana. To kolejny przypadek utonięcia we wrocławskich rzekach na przestrzeni ostatnich miesięcy. Dlaczego jest ich aż tyle?

Zwłoki mężczyzny z Odry wyłowiono 27 marca. Na wysokości ulicy Gnieźnieńskiej we Wrocławiu znaleźli je patrolujący rzekę policjanci z komisariatu wodnego. Jak podkreśla jednak policja, tożsamość mężczyzny nie jest jeszcze znana.

"Wczoraj doszło do zdarzenia. Wyłowiono ciało z wody. Znaleźli je funkcjonariusze komisariatu wodnego. Czynności pod nadzorem prokuratury będzie prowadził komisariat Stare Miasto. Tożsamość mężczyzny nie została jeszcze ustalona. Ciało zabezpieczono na potrzebę przeprowadzenia sekcji zwłok" - informuje Aleksandra Pieprzycka z Komendy Wojewódzkiej Policji we Wrocławiu.

Policja nie przekazuje jeszcze wstępnych ustaleń. Udało nam się dowiedzieć jedynie, że sprawą zajmują się aktualni funkcjonariusze z pionu kryminalnego.

To kolejny przypadek znalezienia ludzkich zwłok we wrocławskiej części Odry w ostatnim czasie. Czy policja ma teorię, co może być tego przyczyną?

"Każdy taki przypadek jest badany i analizowany. Na podstawie wniosków, jakie są wyciągnięte z tych analiz, od razu podejmujemy różne działania" - tłumaczy Aleksandra Pieprzycka z dolnośląskiej policji.

W lutym kontroli zabezpieczeń rzeki dokonywała również Straż Miejska

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE