Kolejna edycja akcji Święty Mikołaj w Drodze. Sprawdź, jak możesz pomóc dzieciom na linii frontu

i

Autor: Freepik

Niesamowite!

Kolejna edycja akcji "Święty Mikołaj w Drodze". Sprawdź, jak możesz pomóc dzieciom z terenów wojennych

2023-12-01 18:42

Zbliżają się święta Bożego Narodzenia. W tym czasie będziemy mogli odpocząć oraz spędzić czas z najbliższą rodziną. Nie wszystkie dzieci mogą jednak pozwolić sobie na radość związaną ze świętami, szczególnie te żyjące na linii frontu. Z tego powodu ruszyła właśnie kolejna edycja akcji "Święty Mikołaj w Drodze". Sprawdź, jak zrobić prezent dla dzieci z terenów objętych wojną.

Wojna za naszą wschodnią granicą nadal trwa. Pamiętajmy jednak o tym, że jej obserwatorami są nie tylko dorośli, ale również dzieci. W okresie świątecznym zamiast spędzenia czasu w gronie rodziny przy kominku i choince, przebywają one na linii frontu. 

Nie są jednak pozostawione same sobie. Organizacja UA Future Charity po raz kolejny organizuje akcję "Święty Mikołaj w Drodze". Ma ona na celu nie tylko dać dzieciom radość, ale też przypomnieć o jeńcach wojennych. W tym roku organizatorzy odwiedzą dzieci w Donbasie i pod Zaporożem, a także w domu dziecka i samotnej matki w Klasztorze w Jazłowcu. Co więcej, chcieliby też zafundować Świętego Mikołaja dzieciom, których ojcowie czy matki są w rosyjskiej niewoli.

Jak przygotować prezenty w ramach akcji "Święty Mikołaj w Drodze"?

Jeśli chcielibyśmy sprawić radość dzieciom z terenów objętych wojną wystarczy, że przygotujemy dla nich prezenty w następujący sposób:

  • zapakować je w ładny papier (aby zrobić dzieciom atmosferę prawdziwej choinki);
  • podarunki niech będą w pudełkach kartonowych, aby nie zniszczyły się podczas długiej podróży;
  • naklejmy na nich koniecznie kartkę z opisem - preferowany wiek dziecka (może być od - do) i czy prezent jest dla chłopca czy dla dziewczynki;
  • w środku zostawmy od siebie niewielki liścik lub rysunek od naszych dzieci, żeby obradowana osoba wiedziała, od kogo podarunek dostała;
  • pomyślmy o dzieciach w wieku 12-15 lat, bo małych dzieci nie ma wiele w pobliżu linii frontu;
  • w prezentach niech raczej będą zabawki, książeczki do malowania, naklejki, a nie ubrania, bo sami wiemy, że dzieci lubią coś innego, nie koniecznie super praktycznego. 

Prezenty można przynosić do 6 grudnia do Czasoprzestrzeni przy ul. Tramwajowej 1-3. Wielki finał oraz oficjalne ruszenie w trasę odbędzie się 6 grudnia o 14:00

Julia Żugaj o świętach, teoriach spiskowych i Wersow. Nie spędzi Wigilii z Maćkiem!