Klub muzyczny Salvador we Wrocławiu wystawiony na sprzedaż. Co tam teraz powstanie?

Klub muzyczny Salvador we Wrocławiu wystawiony na sprzedaż. Co tam teraz powstanie?
Autor: Salvador - La hacienda de uciecha Klub muzyczny Salvador we Wrocławiu wystawiony na sprzedaż. Co tam teraz powstanie?

Znany i kultowy wrocławski klub muzyczny Salvador - La hacienda de uciecha przy ul. Szajnochy po 17 latach działalności został wystawiony na sprzedaż. Salvador powstał w budynku Starej Giełdy - w jej historycznym skarbcu. Jeszcze przed pandemią koronawirusa klub przyciągał spore tłumy. Co tam teraz powstanie?

Klub muzyczny Salvador - La hacienda de uciecha znajdujący się przy ul. Szajnochy we Wrocławiu zostanie sprzedany. Oficjalne ogłoszenie w tej sprawie zostało opublikowane przez współwłaściciela lokalu na portalu olx.pl. Jak podkreśla, pandemia koronawirusa nie miała na to bezpośredniego wpływu, pomogła jedynie w podjęciu tej nieodwracalnej decyzji. 

- Salvadora chcieliśmy sprzedać jeszcze przed pandemią koronawirusa. Pomimo tego, że nie mogliśmy funkcjonować ze względu na wprowadzone obostrzenia, bez problemu prowadzilibyśmy to miejsce dalej. Otworzyliśmy je jak miałem 28 lat. Praca dawała nam sporo satysfakcji, jednak teraz, po 17 latach działalności, mamy inne plany - opowiada współwłaściciel klubu Michał Olenderek. 

Klub Salvador La hacienda de uciecha. Co tam teraz powstanie? 

Przyszła zmiana właściciela nie oznacza, że Salvador zniknie. Co może tam teraz powstać? Obecny współwłaściciel chciałby, aby marka pozostała ta sama. Jednak jeżeli nowy właściciel będzie miał inne plany wobec tego miejsca - nie będzie go powstrzymywał. Mimo panującej pandemii i obostrzeń dotyczących działalności gastronomicznej, współwłaściciel otrzymał już sporo telefonów odnośnie kupna lokalu. Klub Salvador jest znany nie tylko we Wrocławiu, ale też w całym kraju. Goście zjeżdżali się tutaj z całej Polski.

- Zależy nam oczywiście na tym, aby przyszły właściciel utrzymał to miejsce pod takim szyldem, jaki był przez ostatnie 17 lat. Nie ukrywam, że od samego początku zrobiliśmy "coś z niczego". To nasze dziecko. A dzieci wychodzą czasem z domu - dodaje Michał Olenderek. 

W OGŁOSZENIU przeczytać możemy, że klub jest w pełni wyposażony i nie wymaga dodatkowego wkładu finansowego. Posiada m.in. nagłośnienie, wentylację i pełne wyposażenie baru. Do lokalu przynależy również ogródek gastronomiczny na około 70 osób. Cena za którą Salvador został wystawiony na sprzedaż to 299 tys. zł.

Raport z anteny 04.05, godz.10