Klienci biur podróży rezygnują z wycieczek. Czy przewoźnicy i touroperatorzy upadną?

2020-05-22 16:25 Sebastian Stelmach
Grecja wkrótce otworzy swoje granice na turytów
Autor: Giuseppe Dio / Pixabay Grecja wkrótce otworzy swoje granice na turytów

Odwołane loty i wycieczki autokarowe. Niepewność, czy granice zostaną otwarte. I rezygnacje klientów, którzy boją się o swoje zdrowie. Czy w tym roku wyjedziemy na urlop za granicę? Mimo wielu obaw, są na to szanse!

Jak powiedziała nam Ewa Kowalewska, właścicielka jednego z trzebnickich biur podróży, zainteresowanie wyjazdami jest, jednak nadal nie wiadomo czy do nich dojdzie.

Zainteresowanie polega na tym, że klienci albo chcą zmieniać terminy, albo biorą vouchery na przyszły wyjazd. Wierzę, że naszym klientom uda się polecieć w tym roku na wakacje. Bułgaria się otwiera, Grecja się otwiera, tylko nie wiemy co zadecydują nasi rządzący i czy pozwolą nam na spokojny wylot i powrót do kraju.

- dodaje Ewa Kowalewska.

To będą wakacje inne niż zwykle. Jakie plany mają bydgoszczanie?

Rozwijamy nasz serwis dzięki wyświetlaniu reklam.

Blokując reklamy, nie pozwalasz nam tworzyć wartościowych treści.

Wyłącz AdBlock i odśwież stronę.

Kryzys uderzył też w branżę przewozów autokarowych

W tym roku nasze wyjazdy skończyły się po pierwszym tygodniu marca. Kwiecień i maj, w którym mieliśmy wiele rezerwacji na wyjazdy szkolne, ale też wycieczki, tak naprawdę przestaliśmy. Miały być wyjazdy do Brukseli, na Węgry, Słowację, ale to wszystko stanęło.

- przekonuje Krzysztof Borodycz, właściciel firmy przewozowej z Trzebnicy.

Postój oznacza straty, a te sięgają nawet 90-ciu procent. Biura podróży liczą, że sezon uda się uratować, o ile Polska szybko zrezygnuje z obowiązkowej kwarantanny po powrocie do kraju.