Klaun straszy po zmroku mieszkańców Lubina. Groza, czy może głupi żart?

i

Autor: Spotted Lubin

Dolny Śląsk

Klaun straszy po zmroku mieszkańców Lubina. Strach się bać

2024-02-19 14:52

W mediach społecznościowych związanych z Lubinem panuje ostatnio jeden temat – ktoś w przebraniu klauna po zmroku straszy mieszkańców. Czy to tylko głupi żart? Tego na razie nie wiadomo, ale posty dotyczące klauna, którego widziano m.in. koło Dino, wzbudzają ogromne emocje. Jest kilkaset komentarzy i udostępnień.

Klauni od zawsze wzbudzali różne uczucia. Kojarzeni są na pewno z rozrywką, ale z ich dziwne uśmiechy mogą niekiedy naprawdę niepokoić. Stąd tak często pojawiają się jako przerażające postaci z horrorów, jak z powieści Stephena Kinga pt. „To”. W filmach znamy ich z roli strasznych i psychopatycznych morderców. To pewnie dlatego posty dotyczące klauna, który straszy mieszkańców rozgrzały media społecznościowe związane z Lubinem – to właśnie tam w styczniu ta przerażająca postać miała być widziana już kilka razy.

Klaun budzi postrach wśród mieszkańców Lubina. To tylko głupi żart?

„Około godziny 22:00 w okolicach obwodnicy na przeciwko Dino byłam na spacerze z psem, z daleka zobaczyłam (prawdopodobnie mężczyznę) przebranego za coś w rodzaju klauna? Nie wiem czy jest niebezpieczny, zrobiłam zdjęcie z daleka po czym przybliżyłam, bo nie mogłam w to uwierzyć. Uważajcie na siebie!!!” - napisała kilka dni temu jedna z internautek na grupie „Spotted Lubin”.

W przeciągu kolejnych dni pojawiły się następne posty, także dotyczące klauna. Tym razem miał się pojawić na przystanku w Miroszowicach.

„Wracałam ze spotkania z przyjaciółką do domu. Naprzeciwko przystanku w Miroszowicach zobaczyłam jakiegoś człowieka przebranego za klauna, na początku mnie nie zauważył i zdążyłam zrobić zdjęcie, po chwili się na mnie spojrzał, a ja zaczęłam uciekać. Proszę was bardzo uważajcie na siebie i miejcie to na uwadze, bo też widziałam post związany z jakimś człowiekiem który przebiera się za klauna (wydaje mi się, że to ten sam), ale nie spodziewałam się, że sama go spotkam.” - czytamy we wpisie.

Pod postami rozgorzała dyskusja. Internauci prześcigają się z teoriami na temat klauna, którego fotki zamieszczane są na Spotted Lubin. Jedni twierdzą, że to po prostu żart z okazji karnawału, drudzy, że może naprawdę trzeba się bać.

Oto kilka z komentarzy:

„Może śmieszne, ale ja to bym wiała ile sił”

„Przeniósł się na opuszczone działki w Lubinie, koło pkp na Przylesiu, czai się w krzakach i obserwuje”

„Żarty żartami, ale jeśli ktoś ma słabe serce może takiego spotkania z klaunem nie przeżyć...”

„ Myślę, że ktoś podstawiony. Jakbym go spotkała w nocy na obwodnicy to zamiast robić zdjęcie sama bym uciekła”

„Też go widziałem, zapytałem czy nakręca jakiegoś tiktoka jak to w wielkich miastach, a on że nie.”

"Dla mnie to mistrz!! Robi wrraaaaażeeeenie!! A tak naprawdę nic nie robi! Szacunek za kreatywność i zrobienie z niczego takiej jazdy. Wystarczyło się tylko przebrać”

Jeszcze inni zauważają, że być może osoba, która się przebiera ma problemy natury psychicznej i może potrzebować pomocy. Dyskusja  trwa dalej, a lubińska policja jak dotąd nie otrzymała żadnych zgłoszeń dotyczących sprawy klauna.

5 najbardziej nawiedzonych miejsc w Polsce w 2023 roku. Tu naprawdę straszy!

Brutalny atak w parku w Lubinie! Zaczął bić kobiety siedzące na ławce