Uber

i

Autor: Flickr/Stock Catalog

Jazda na aplikację

Kierowcy Ubera i Bolta będą musieli znać język polski? Jest nowy pomysł

2023-07-07 11:38

Zdarzyło Wam się kiedyś jechać Uberem albo Boltem i nie mogliście się porozumieć z kierowcą w żadnym języku? Teraz może się to zmienić. Wszystko przez pomysł PSL, dzięki któremu każdy pracownik jazdy na aplikację musiałby znać podstawy języka polskiego.

Większość kierowców Ubera czy Bolta pochodzi z innego kraju. Mowa jest tutaj chociażby o Pakistańczykach, Ukraińcach czy Gruzinach. Niekiedy często jest im trudno nauczyć się języka polskiego. Zdarza się też, że nie znają języka angielskiego w stopniu chociażby komunikatywnym. Prowadzi to do sporych problemów podczas jazdy. Jeżeli z jakiś powodów przestaje działać im nawigacja w telefonie, nie mają pojęcia co zrobić i gubią się w mieście. Jak czytamy na portalu bezprawnik.pl, Polskie Stronnictwo Ludowe chce, żeby uległo to zmianie i żeby każdy cudzoziemiec prowadzący Bolta czy Ubera potrafił porozumieć się w języku polskim.

We wtorek, 4 lipca, politycy Polskiego Stronnictwa Ludowego oficjalnie zaproponowali, że złożą w Senacie propozycję zmiany przepisów dotyczących przewozu osób. Znajomość jeżyka polskiego t nie wszystko - osoby te musiałyby też uzyskać polskie prawo jazdy oraz wykazać zaświadczenie o niekaralności - informuje bezprawnik.pl. Ostatnie z rozwiązań ma poprawić bezpieczeństwo pasażerów po tym jak zaczęła rosnąć liczba przestępstw popełnianych przez taksówkarzy wobec kobiet.

Wyrok dla Huberta S., który jadąc pijany zabił żołnierza

Te miejsca powinien zobaczyć każdy mądry człowiek! I nie tylko

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE