Kiedy tramwaj na Jagodno? Nie wiadomo. Ale bloki wyrastają tam z ziemi jak grzyby po deszczu! Zobaczcie film

i

Autor: screen/ www.youtube.com/watch?app=desktop&v

Kiedy tramwaj na Jagodno? Nie wiadomo. Ale bloki wyrastają tam z ziemi jak grzyby po deszczu! Zobaczcie film

2022-11-09 10:33

Jagodno - osiedle, które wyglądem przypomina już getto. Widnieje tam napis "nowe miasto Jagodno". Rzeczywiście, może i miasto, ale bez dodatkowych dróg, szkół, banków, lokali usługowych i odpowiedniej ilości sklepów. Spotkać się za to można tam z kilkoma patodeweloperami, którzy postawili szereg bloków. I to nie jest koniec. Mieszkania wciąż powstają. Zobaczcie na filmie poniżej, jak aktualnie wygląda Jagodno.

"Nowe miasto Jagodno" - taki napis umieścili deweloperzy w swoim nowo wybudowanym królestwie. Mocne słowa, bo przecież Jagodno jest zaledwie osiedlem należącym nadal administracyjnie do granic Wrocławia. Od wielu jednak lat sporo mieszkańców zadaje sobie pytanie: "kiedy tramwaj na Jagodno"? Miał być. Potem jednak w 2019 r. spółka PKP PLK stwierdziła, ze to niemożliwe. Przeszkodą miałoby być skrzyżowanie torów kolejowych z tramwajowymi. Magistrat nie widział w tym rozwiązaniu nic złego i namawiał wtedy z kolei kolejarzy do zbudowania pierwszego takiego skrzyżowania w Polsce. Według planów linia tramwajowa miała mieć 2,6 km i przebiegać ulicami Bardzką i Buforową. Spekuluje się, że tramwaj na Jagodno ma dojechać w 2023r. Chwilowo jednak Jacek Sutryk mocno podpiera się stanowiskiem PKP PLK. Są za to aktualnie autobusy stojące w korku i dodatkowe buspasy. No i kierowcy.

W godzinach porannych, a także późno popołudniowych (17:00-20:00), osiedle Jagodno jest całkowicie zakorkowane. Nie trzeba być geniuszem, aby stwierdzić, że dzieje się to przez ogromną ilość zamieszkałych w blokach osób, a zbyt małą ilością dróg dojazdowych. Nowe mieszkania powstają tam tak szybko, że niedługo w ogóle nie będzie możliwości wydostania się stamtąd samochodem. Rozwiązanie problemu? Prezydent Jacek Sutryk odpowiada: wsiąść na rower. Rzeczywiście, dobudowano odpowiedni ścieżki, więc chociaż tyle. Nie ma jednak ani jednego drzewa ani zielonego krzaczka, które podobno są bardzo lubiane przez włodarza Wrocławia.

W sieci pojawił się film z 6 listopada 2022 r., który został nakręcony dronem. Oddaje cały smutny charakter osiedla Jagodno, chociaż pominięta została jeszcze jego druga część. Niektórym może przypominać to getto. Bloków jest mnóstwo, stoją jeden przy drugim. Jest po prostu ciasno.

Po lewej stronie znajduje się inwestycja Profit, po prawej Cztery Pory Roku Archicomu. Jest jeszcze Murapol i Robyg. Inwestycje nie mają końca, Jagodno wciąż się rozbudowuje. W pobliżu nie ma żłobków, przedszkoli, szkół, odpowiedniej ilości sklepów, lokali usługowych, a przede wszystkim - dróg. Oddawane do użytku są za to gotowe bloki, gdzie nie jest ubita ziemia. Mieszkają tam ludzie.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE