Kiedy otwarte boiska, siłownie i kluby fitness? Kiedy pierwsze mecze? Jest decyzja! Terminy, etapy, daty. Powrót do sportu

2020-04-25 21:47
Kiedy powrót do sportu? Kiedy otwarte siłownie
Autor: Pixabay.com Kiedy powrót do sportu? Kiedy otwarte siłownie

Wiemy już, kiedy otwarte boiska, siłownie i kluby fitness. Sport wraca na stadiony i do naszych domów. Nie będzie to łatwe ani natychmiastowe. Premier Mateusz Morawiecki dzisiaj ogłosił cztery etapy powrotu do sportu.

Igrzyska Olimpijskie w Tokio zostały przesunięte o rok, a świat się zatrzymał, także w dziedzinie sportu. Co z treningami sportowców i nas samych? Kiedy powrót do sportu? Kiedy otwarte boiska, siłownie i kluby fitness? Kiedy rozegrane zostaną pierwsze mecze? W sobotę, 25 kwietnia, premier Mateusz Morawiecki ogłosił etapu powrotu do sportu. Pierwsze zmiany czekają nas już 4 maja.

Kiedy otwarte boiska?

Pierwsze zmiany czekają nas już 4 maja. Otwarte wtedy zostaną boiska, na których będzie można poćwiczyć.

Kiedy otwarte boiska? Jest data i decyzja: to 4 maja. To właśnie wtedy czynne będą m.in. orliki i boiska. Ale uwaga! To możliwość rekreacji, ale na boisku będzie mogło przebywać maksymalnie 6 osób.

Kiedy otwarte boiska? Kiedy pierwsze treningi? Daty, terminy

Premier Mateusz Morawiecki podał również pierwsze daty dotyczące powrotu do sportu:

 • 4 maja - otwarcie boisk i orlików
 • 9 maja - pierwsze treningi sportowców zawodowych (treningi grupowe)

Kiedy otwarte siłownie i kluby fitness?

Dzisiaj premier Mateusz Morawiecki przedstawił koncepcję, że powrót do sportu ma się odbyć etapowo. Otwarcie siłowni i klubów fitness zaplanowano na ostatni etap, ale dokładne daty nie są jeszcze znane. To samo dotyczy również basenów. Wcześniej otwarte zostaną wypożyczalnie kajaków.

Powrót do sportu. Kiedy pierwsze mecze?

Premier Mateusz Morawiecki zapowiedział, że wrócą rozgrywki piłkarskiej Ekstraklasy, a także zawody żużlowe. Na razie jednak mecze odbywać się mają bez udziału publiczności. Kiedy będziemy mogli znów pojawić na trybunach stadionów?

- Sport to też kibicowanie. Doskonale to rozumiem jak były sportowiec i tenisista. Jednakże na razie muszę postawić kropkę. Mam jednak nadzieję, że z czasem wrócimy także do meczów z udziałem publiczności - mówił na konferencji premier Mateusz Morawiecki.

Rozpoczęcie rozgrywek piłkarskiej Ekstraklasy i zawodów żużlowych zaplanowano nie wcześniej niż na drugą połowę maja.

Pierwsze mecze. Daty, terminy

 • 29 maja - pierwszy mecz PKO Ekstraklasa po wznowieniu rozgrywek
 • 12 czerwca - żużlowa Speedway Ekstraliga

Powrót do sportu. Treningi sportowców zawodowych

Jako pierwsze zostaną otwarte ośrodki w Wałczu i w Spale.

W dalszej kolejności zostaną otwarte ośrodki sportowe w tych miastach:

 • Zakopane
 • Szczyrk
 • Cetniewo

Jak będą wyglądać treningi? Czy trzeba trenować w maseczce?

W czasie treningów nie będzie konieczne noszenie maseczki ochronnej. Maseczkę trzeba będzie mieć w drodze na kort czy na boisko. Na korcie będą mogły przebywać maksymalnie dwie osoby.

Powrót do sportu. Etapy. Kiedy otwarte kluby fitness?

Powrót do sportu, jak już wspomnieliśmy, zostanie przeprowadzony w czterech etapach. Czego będą one dotyczyć? Kto musi poczekać najdłużej? Kiedy otwarte będą siłownie i kluby fitness. Poniżej poszczególne etapy powrotu do sportu i tym samym do aktywności sportowej.

 • Etap 1: można biegać i jeździć na rowerze (ten etap mamy za sobą)
 • Etap 2: otwarcie boisk i orlików, a także torów gokartowych, strzelnic, kortów tenisowych i stadnin koni (jest data otwarcia boisk: 4 maja)
 • Etap 3: otwarcie hal sportowych (maksymalnie 6 osób na sali, data otwarcia hal sportowych nie jest jeszcze znana
 • Etap 4: otwarcie siłowni i klubów fitness, a także kręgielni i basenów (data otwarcia siłowni i klubów fitness nie jest jeszcze znana)

Skutki pandemii odczuwają także biura podróży, branża gastronomiczna i transportowa. O szczegółach posłuchasz w naszym materiale.
Koronawirus instrukcja postępowania
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE