Kiedy będzie szczepionka na koronawirusa? Pfizer podał datę!

2020-11-19 12:20
Kiedy będzie szczepionka na koronawirusa? Pfizer podał datę!
Autor: Pixabay.com Kiedy będzie szczepionka na koronawirusa? Pfizer podał datę!

Kiedy będzie szczepionka na koronawirusa? Znamy odpowiedź. Producent szczepionki, Pfizer, podał ostateczną datę. Kiedy będzie gotowa szczepionka na koronawirusa? Sprawdź datę.

Kiedy będzie szczepionka na koronawirusa?

Kiedy będzie szczepionka na koronawirusa? To pytanie zadaje sobie wielu ludzi, obawiających się zachorowania na COVID-19. Przypomnijmy, że w ostatnim czasie dzienna liczba nowych pacjentów z koronawirusem to około 2 tysiące.

Zobacz też: Koronawirus Dolny Śląsk: Ile nowych przypadków? Bilans liczbowy

Tymczasem jeden z amerykańskich koncernów farmaceutycznych, Pfizer, ogłosił, że ma gotową szczepionkę na koronawirusa. Początkowo twierdzono, że jej skuteczność wynosi 90 proc., teraz ten wynik wzrósł do 95 proc.

Kiedy będzie szczepionka na koronawirusa? Data

Szczepionka koncernu Pfizer może być dopuszczona do użytku przez organy regulacyjne UE i USA już w połowie grudnia, a więc za niecały miesiąc. Problematyczne wydaje się jednak co innego, a mianowicie to, że szczepionka na koronawirusa musi być przechowywana nie tylko w sterylnych warunkach, ale też w bardzo niskiej temperaturze, sięgającej -70 stopni Celsjusza. To powoduje, że mogą być problemy z jej transportem, a także przechowywaniem już na miejscu. Jest jednak rozwiązanie tego problemu: szczepionka na koronawirusa może być też przechowywana w normalnej lodówce do 5 do 15 dni, jeżeli jest trzymana w specjalnym opakowaniu. Nie ulega jednak wątpliwości, że i tak będzie nastręczało to pewnych problemów.

Maciej Hamankiewicz, lekarz: Wierzę, że szczepionka nas wyzwoli [Podcast Super Expressu - Express Biedrzyckiej]

Szczepionka na koronawirusa. Czy Polacy się zaszczepią?

Polski rząd już rozmawia z przedstawicielami koncernu Pfizer, ale jak zadeklarował premier Mateusz Morawiecki, szczepionka na koronawirusa będzie dobrowolna. Okazuje się też, że tylko co trzeci Polak chce się zaszczepić na koronawirusa. Pisaliśmy o tym w poniższym materiale:

Koronawirus instrukcja postępowania
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE