Każdy może dołożyć swoją cegiełkę. Trwa zbiórka prezentów dla dzieci z nowotworem

2022-08-05 14:28
Każdy może dołożyć swoją cegiełkę. Trwa zbiórka prezentów dla dzieci z nowotworem
Autor: pixabay.com

Fundacja Cancer Fighters po raz kolejny wychodzi z inicjatywą, która ma za zadanie wesprzeć dzieci walczące z chorobą nowotworową. Tym razem chodzi o Dzień Wojownika, który odbędzie się już we wrześniu w aż trzech miastach Polski. Wrocław, Warszawa oraz Szczecin - to właśnie tam zawędrują pracownicy i wolontariusze, aby choć na chwilę dać zapomnieć chorym o miejscu, w którym obecnie się znajdują.

Cancer Fighters to fundacja, która została założona w 2015 roku. Jej główne zadania to: finansowanie profilaktyki zdrowotnej, refundacja kosztów leczenia czy zakup sprzętu medycznego. Jak podkreślają przedstawiciele fundacji - celem jest motywowanie dzieci do walki z chorobą nowotworową i udowodnienie im, że diagnoza to nie wyrok, tylko impuls do pokazania swojej wewnętrznej siły. Cancer Fighters organizuje wydarzenia specjalne dla pacjentów dziecięcych oddziałów onkologicznych. Akcja prowadzona jest od czerwca 2014 roku. Rok później do życia została powołana fundacja, a od 2019 roku Cancer Fighters jest organizacją Pożytku Publicznego. Obecnie posiada oddziały w 7 miastach: Wrocławiu, Olsztynie, Szczecinie, Gdańsku, Warszawie, Kraków oraz Gorzowie Wielkopolskim.

- Dzień Wojownika to inicjatywa, która potrwa aż trzy tygodnie w trzech miastach. Chcemy, aby nasi i nie tylko nasi podopieczni przeżyli coś wyjątkowego i miłego w okresie wakacyjnym. Oni nie mogą korzystać z dobrodziejstw lata, tak jak ich rówieśnicy, dlatego chcemy sprawić im małą przyjemność i obdarować ich prezentami. Przygotowaliśmy wiele atrakcji, dzięki którym mamy nadzieję, zapomną na chwilę o szpitalnych łóżkach. Jeśli chcesz dorzucić swoją cegiełkę do naszej akcji, to jest taka możliwość. Zróbmy razem coś dobrego - mówi prezes Fundacji Cancer Fighters Marek Kopyść.

Cancer Fighters w natarciu. Moc atrakcji w szczytnym celu

Animatorzy, maskotki, magik, auta, pamiątkowe zdjęcia, to tylko ułamek tego, co przygotowali pracownicy fundacji. Głównym elementem akcji będą prezenty. Ty też możesz dołączyć do wielkiej zbiórki i przesłać upominek, który powędruje do jednego z oddziałów onkologicznych.

- Akcję robimy w trzech oddziałach w trzech różnych miastach, dlatego zachęcamy do wsparcia, bo chętnych na prezenty jest wielu! Na podarki czekamy do końca sierpnia, a przesyłać je można do naszego oddziału w Gorzowie Wielkopolskim i we Wrocławiu - dodaje pracownik Fundacji Cancer Fighters Piotr Misiewicz.

Finałowym punktem akcji będzie Dzień Wojownika, który odbędzie się we wrześniu i podczas którego fundacja przekaże dzieciom zebrane prezenty oraz zaprezentuje przygotowane na tę okazję atrakcje. Jeśli chcesz wesprzeć inicjatywę, wystarczy skontaktować się z fundacją poprzez formularz dostępny na jej stronie internetowej lub napisać na Facebooku.

Masz dla nas ciekawy temat lub jesteś świadkiem wyjątkowego zdarzenia? Napisz do nas na adres online@grupazpr.pl. Czekamy na zdjęcia, filmy i newsy z Waszej okolicy!

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE