dziurawe drogi

i

Autor: pixabay.com

Jelenia Góra: Ulice po zimie jak ser szwajcarski!

2020-03-04 17:00

Zima za nami, a jej efekty są widoczne w postaci dziurawych dróg. Tegoroczna zima w stolicy Karkonoszy była łagodna, jednak drogowcom wyjątkowo dała się we znaki. Widać to po stanie naszych dróg.

Wraz z nadchodzącą wiosną wyłania się obraz prawdziwej nędzy i rozpaczy. Jazda po większości dróg naszego regionu bardziej przypomina slalom, który skończyć się może poważnym uszkodzeniem naszego pojazdu.

O powodach mówi Piotr Cichowski z Miejskiego Zarządu Dróg i Mostów: - Było dużo przejść przez "zero" - to jest dla nas najgorsze, bo się wiąże z zamrażaniem i rozmrażaniem wody, która dostaje się do porów i rozsadza nam strukturę masy czy też betonu na chodnikach. Jeżeli tylko nam warunki na to pozwalają, staramy się wycinać te większe ubytki, uzupełniać - twierdzi.

A wielkie łatanie dziur ruszy, kiedy temperatura wzrośnie i będzie dodatnia - tylko wtedy naprawa ulic ma sens. W najgorszym stanie są ulice Wolności i Cieplika. Tam kierowcy muszą uważać, bo jazda może skończyć się urwaniem zawieszenia.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE