Jelenia Góra. Napastnik rzucił koktajlem Mołotowa w pracownika restauracji. Potem strzelał

2021-10-14 14:22
Restauracja
Autor: Free-Photos/CC0/pixabay.com

41-latek rzucił koktajlem Mołotowa w kierunku jednego z pracowników restauracji i strzelił z przedmiotu przypominającego broń pneumatyczną w innego. Sprawcy, który omal nie doprowadził do pożaru, może grozić do 10 lat więzienia.

O zdarzeniu, do którego doszło w środę po godzinie 20 w jednej z jeleniogórskich restauracji, poinformował w czwartek podkom. Wojciech Jabłoński z biura prasowego dolnośląskiej policji.

Sprawca wszedł z koktajlem Mołotowa na zaplecze lokalu i podpalonym rzucił w kierunku jednego z pracowników.

"Spowodowało to zapalenie się jego odzieży oraz znajdujących się tam artykułów. Mężczyzna następnie z przedmiotu przypominającego broń pneumatyczną oddał strzał do innego pracownika, po czym do siebie" – przekazał policjant. 

W chwili zdarzenia w lokalu przebywało kilkanaście osób. Napastnika obezwładnili pracownicy restauracji i przekazali policjantom.

Jabłoński dodał, że poszkodowane osoby nie odniosły poważnych obrażeń. Sprawca po udzieleniu mu pomocy medycznej został umieszczony w policyjnym areszcie. Przeprowadzone badanie na zawartość alkoholu w jego organizmie wykazało blisko 0,5 promila.

"Za popełnione przestępstwa odpowie on przed sądem, a grozić mu może nawet do 10 lat pozbawienia wolności. Obecnie policja i prokuratura wyjaśniają szczegółowo wszystkie okoliczności tego zdarzenia” – powiedział policjant.

Rodzice modlili się w kościele, kiedy ich syn zamordował córkę
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE