Gwiazdka, choinka

i

Autor: Jonathan Chng, Unsplash

Wrocław

Czy na święta we Wrocławiu spadnie śnieg? Prognozy pogody na Wigilię, Boże Narodzenie i II dzień świąt

2023-12-26 7:45

Odpowiednia pogoda na Święta Bożego Narodzenia potrafi sprawić, że klimat tych dni jest naprawdę wyjątkowy. Jaka będzie ona podczas nadchodzących świąt? Mamy już prognozę pogody na 24, 25 i 26 grudnia! Niestety, może być nieco wietrznie.

Jaka będzie pogoda we Wrocławiu na Święta Bożego Narodzenia?

Pogoda we Wrocławiu na Święta Bożego Narodzenia zapowiada się całkiem przeciętnie. Niestety, może okazać się, że będą to kolejne święta, które spędzimy bez śniegu. Temperatury w dzień powinny być w miarę zadowalające, ale fani nocnych pasterek pewnie nieco zmarzną. Jakie są prognozy pogody we Wrocławiu na 24, 25 i 26 grudnia?

Prognoza pogody we Wrocławiu na Święta Bożego Narodzenia - Wigilia (niedziela, 24 grudnia)

Wigilia we Wrocławiu ma być deszczowa, a temperatura w dzień będzie wynosić około 7°C. W nocy termometry wskażą około 0°C, więc na ewentualną pasterkę trzeba będzie się naprawdę dobrze ubrać. Może być również całkiem wietrznie - średnia prędkość wiatru może wynieść nawet 33 km/h w porywach do 83 km/h. 

Prognoza pogody we Wrocławiu na Święta Bożego Narodzenia - Boże Narodzenie (poniedziałek, 25 grudnia)

Boże Narodzenie ma być jedynym dniem bez deszczu. Na niebie pojawi się trochę słońca, choć będzie one nieco przysłonięte chmurami. Termometry w dzień wskażą około 5°C, podczas gdy w nocy temperatura wyniesie 1°C. Podobnie jak w Wigilię, spodziewamy się wiatru, choć będzie on nieco słabszy. W poniedziałek jego średnia prędkość może wynieść 17 km/h. 

Prognoza pogody we Wrocławiu na Święta Bożego Narodzenia - II dzień świąt (wtorek, 26 grudnia)

Drugi dzień świąt będzie kolejnym deszczowym i wietrznym dniem. W dzień spodziewać się możemy zachmurzenia. Średnia prędkość wiatru wyniesie ok. 23 km/h, a w porywach wartość ta wzrosnąć może do nawet 45 km/h. Temperatura w dzień ma oscylować w okolicach 7°C, a w nocy termometry wskażą 1°C.

Zobacz, jak wygląda Jarmark Bożonarodzeniowy 2023 we Wrocławiu nocą:

Jarmark Bożonarodzeniowy we Wrocławiu. Oto ceny w 2023 roku