Jak wygląda złodziejska dziupla od środka? Grupa przestępcza zatrzymana [FILM]

i

Autor: KWP we Wrocławiu

Jak wygląda złodziejska dziupla od środka? Grupa przestępcza zatrzymana [FILM, ZDJĘCIA]

2023-02-08 9:21

Na terenie Dolnego Śląska zlokalizowana została dziupla, czyli kryjówka złodziei samochodów, gdzie auta są przechowywane i rozbierane na części. Na miejscu znaleziono liczne części samochodowe, skradziony pojazd, środki odurzające oraz ośmiu członków grupy przestępczej, która działała na terenie nie tylko Wrocławia, a nawet całego województwa.

Zatrzymana grupa przestępcza dokonywała kradzieży na terenie całego Dolnego Śląska. Już w trakcie samej interwencji policjanci dostrzegli dwa pojazdy, które skradzione były w ostatnim czasie we Wrocławiu oraz w Świdnicy. Miejsce zostało uważnie przeczesane, a funkcjonariusze zatrzymali również osiem osób zamieszanych w kradzieże. Jeśli zastanawia was, jak taka dziupla wygląda, to cała interwencja została skrupulatnie udokumentowana za pomocą nagrania i zdjęć.

Tak wygląda złodziejska dziupla samochodowa. Policjanci publikują nagranie

W trakcie przeszukań prowadzonych w miejscach zamieszkania oraz pomieszczeniach wykorzystywanych przez podejrzanych, policjanci zabezpieczyli m.in. środki odurzające oraz różnego rodzaju części samochodowe. Wiele wskazuje na to, że pochodzą one z przestępstw dokonanych wcześniej. Zlikwidowano dwie dziuple samochodowe.

Skradziony samochody odnalezione. Tylko jeden nie był w częściach

W jednej z dziupli ujawniono osobowe Alfa Romeo, które było już pocięte na części i w fazie przygotowania do sprzedaży, a pochodziło z kradzieży na ternie Wrocławia. Kolejne działania, to odzyskany samochód dostawczy marki Fiat, który został z kolei skradziony na terenie powiatu świdnickiego. W mieszkaniu jednego z członków grupy policjanci zabezpieczyli także pistolet gazowy, a części pochodzące z różnych pojazdów, które przejęli funkcjonariusze, zostaną teraz poddane identyfikacji w celu potwierdzenia, czy i z jakich pochodzą przestępstw.

W skład zlikwidowanej przez policjantów grupy przestępczej wchodziła kobieta oraz mężczyźni, w wieku od 24 do 45 lat. O ich dalszym losie zadecyduje sąd.

Źródło: KWP we Wrocławiu

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE