MPK Wrocław

i

Autor: Materiały prasowe MPK Wrocław

Jak dojechać na wrocławskie cmentarze 1 listopada? Zmiana organizacji ruchu [MAPY, ROZKŁAD MPK]

2022-11-01 10:40

Wszystkich Świętych 2022 we Wrocławiu. 9 specjalnych linii tramwajowych i 7 specjalnych linii autobusowych, pełna gotowość MPK Wrocław, zmiany w organizacji ruchu w obrębie cmentarzy i działania Straży Miejskiej i Policji – Wrocław jest odpowiednio przygotowany, by zapewnić mieszkańcom stolicy Dolnego Śląska komfortowe i bezpieczne warunki dotarcia do lokalnych nekropolii.

Jak informuje MPK Wrocław, pierwsze specjalne autobusy i tramwaje wyruszyły na ulice miasta już 22 października. Wrocławianie ze specjalnej komunikacji w okresie Wszystkich Świętych będą mogli korzystać aż do 2 listopada, a co ciekawe w ostatni weekend października i 1 listopada na ulicach miasta pojawi się najpierw 6 a potem 8 specjalnych linii tramwajowych i 7 specjalnych linii autobusowych. Na przystankach przy cmentarzach Osobowickim i Grabiszyńskim pojazdy komunikacji miejskiej będą pojawiać się co minutę.

- Pasażerów obsługiwać będą poza normalnymi autobusami i tramwajami także linie specjalne. Wszystko po to, aby umożliwić podróżnym rozłożenie wizyt na cmentarzach w czasie, dlatego te dodatkowe kursy np. tramwaje z charakterystyczną literą E w oznaczeniu linii już teraz można zobaczyć na ulicach Wrocławia. Im bliżej Wszystkich Świętych tym będzie ich więcej. I tym trudniej będzie dojechać własnymi autami w okolice cmentarzy – mówi prezes MPK Wrocław Krzysztof Balawejder.

Wszystkich Świętych 2022. Godziny otwarcia cmentarzy we Wrocławiu

W dniach 31 października – 2 listopada cmentarze komunalne we Wrocławiu będą otwarte od godziny 6.00 do godziny 22.00, a dodatkowo w miarę możliwości otwarte zostaną dodatkowe bramy wejściowe tak, aby w jak największym stopniu rozłożyć ruch pieszych na cmentarzach.

Przy 13 wrocławskich nekropoliach wprowadzone zostaną mniejsze lub większe zmiany w organizacji ruchu. Czasem to drobne wyłączenia, ale przed większymi cmentarzami wyłączone z ruchu samochodowego zostaną całe ulice i dojazd pod cmentarne bramy będzie wyłącznie komunikacją miejską.

Czytaj także: Pogoda na Wszystkich Świętych we Wrocławiu. Będzie ciepło?

Ceny zniczy i chryzantem we Wrocławiu w 2022 r. Ile kosztują przy cmentarzach, a ile w marketach?

Zmiany organizacji ruchu obejmują rejony następujących cmentarzy:

 • Osobowickiego,
 • Grabiszyńskiego,
 • Św. Wawrzyńca przy ul. Bujwida,
 • Św. Rodziny przy ul. Smętnej,
 • Św. Ducha przy ul. Bardzkiej,
 • przy ul. Złocieniowej,
 • przy ul. Jerzmanowskiej,
 • przy ul. Trzmielowickiej,
 • przy ul. Zabrodzkiej,
 • przy ul. Gorlickiej,
 • przy ul. Działkowej,
 • przy ul. Kiełczowskiej,
 • przy ul. Brodzkiej.

Dojazd na CMENTARZ OSOBOWICKI

Od 22 października 2022 r. (sobota) w rejonie Cmentarza Osobowickiego na ulicy Łużyckiej obowiązują ograniczenia w parkowaniu pojazdów. Dla komunikacji indywidualnej udostępniony zostanie parking niestrzeżony na 250 miejsc postojowych, usytuowany pomiędzy cmentarzem, a nasypem kolejowym. 1 listopada 2022 r. zamknięte dla ruchu kołowego ogólnodostępnego z wyjątkiem pojazdów komunikacji zbiorowej i TAXI zostaną następujące ulice: Osobowicka - na odcinku od mostu Osobowickiego do mostu Milenijnego, Bezpieczna, Łużycka, Jugosłowiańska oraz przyległe ulice osiedla Różanka tj. Władysława Reymonta – na odcinku od ulicy Kleczkowskiej do ulicy Na Polance, dla kierunku wyjazd z Miasta. Postój TAXI wyznaczono na ulicy Osobowickiej przed skrzyżowaniem z ulicą Łużycką. 1 listopada 2022 r. na moście Milenijnym na odcinku od Popowickiej do Osobowickiej (kierunek od Popowickiej) prawy pas ruchu funkcjonować będzie wyłącznie jako pas dla komunikacji autobusowej. 1 listopada 2021 na ulicy Kleczkowskiej od ulicy Reymonta do ulicy Struga zostanie wprowadzony jeden kierunek ruchu.

Dla potrzeb komunikacji indywidualnej zorganizowany zostanie parking na terenie Centrum Szkolenia Wojsk Inżynieryjnych i Chemicznych przy ulicy Obornickiej. Parking funkcjonować będzie w dniach od 29 października do 31 października 2022 od 7:00 do 18:00 oraz 1 listopada 7:00-20:00 – parking bezpłatny. Dojazd do parkingu odbywać się będzie następującymi ulicami: Z KIERUNKU PÓŁNOCNEGO – Poznań, Leszno: ul. Żmigrodzką, Obwodnicą Śródmiejską, ul. Obornicką. Z KIERUNKU POŁUDNIOWEGO – Jelenia Góra, Kudowa Zdrój, Wałbrzych: m. Uniwersyteckim, ul. Drobnera, ul. Probusa, ul. Trzebnicką, m. Trzebnickim, ul. Żmigrodzką, ul. Broniewskiego, ul. Obornicką. Z KIERUNKU ZACHODNIEGO – Zielona Góra, Lubin: ul. Kosmonautów, ul. Lotnicza, Obwodnicą Śródmiejską, m. Milenijnym, ul. Obornicką. Z KIERUNKU WSCHODNIEGO – Opole, Oława: m. Uniwersyteckim ul. Drobnera, ul. Probusa, ul. Trzebnicką, m. Trzebnickim, ul. Żmigrodzką, ul. Broniewskiego, ul. Obornicką.

Dojazd na CMENTARZ GRABISZYŃSKI

24 października 2022 roku od godzin porannych teren przy bramie bocznej cmentarza przeznaczony został dla potrzeb pętli autobusowej.28 października 2022 r. od godz. 07:00 dla potrzeb kiermaszu świątecznego zamknięta dla ruchu kołowego zostanie część jezdni bocznej ulicy gen. Józefa Hallera.1 listopada 2021 r. zamknięta dla ruchu kołowego z wyjątkiem komunikacji zbiorowej i TAXI będzie ulica Grabiszyńska na odcinku od ulicy Ostrowskiego do ulicy Jordanowskiej. Wprowadzony zostanie jeden kierunek ruchu dla komunikacji indywidualnej na ulicy Ostrowskiego od ulicy Grabiszyńskiej do łącznika Ostrowskiego i Klecińskiej. Ulica Ostrowskiego do ulicy dla komunikacji indywidualnej będzie od Grabiszyńskiej do łącznika Ostrowskiego z Klecińską jednokierunkowa. Pozostanie dwukierunkowa wyłącznie dla pojazdów komunikacji zbiorowej. Postój TAXI wyznaczono przy ulicy Fiołkowej. Przystanek końcowy (pętla) autobusowych linii specjalnych zlokalizowano przy ulicy Grabiszyńskiej – brama boczna cmentarza.Parkingi dla komunikacji indywidualnej od 29 października do 1 listopada 2022 r. zorganizowano przy Ostrowskiego pomiędzy WABCO i torami kolejowymi – bezpłatny oraz w dniu 1 listopada na ulicy Ostrowskiego – parking na terenie WABCO – bezpłatny.

Dojazd na CMENTARZ KIEŁCZOWSKI

1 listopada 2022 r. wprowadzony zostanie jeden kierunek ruchu na łączniku przy cmentarzu od ulicy Kiełczowskiej do Bierutowskiej z możliwością jednostronnego parkowania.

Dojazd na CMENTARZ ŚW. RODZINY – UL. SMĘTNA

28 października 2022 r. dla potrzeb kiermaszu świątecznego zamknięty zostanie dla ruchu kołowego sięgacz ulicy Smętnej do bramy wjazdowej cmentarza.

1 listopada 2022 r. zamknięte dla ruchu kołowego zostaną ulice:- Smętna,- Narcyzy Żmichowskiej,- Emilii Plater,- Partyzantów – na odcinku od ulicy Monte Cassino do ulicy Smętnej,- Adama Mickiewicza (jezdnia boczna).

Dojazd na CMENTARZ ŚW.WAWRZYŃCA – UL.BUJWIDA

28 października 2022 r. dla potrzeb kiermaszu świątecznego zamknięta dla ruchu kołowego zostanie ulica Bujwida na odcinku od ulicy Sopockiej do wjazdu na teren ogródków działkowych.1 listopada 2021 r. zamknięte się dla ruchu kołowego zostaną następujące ulice:- Bujwida na odcinku od ulicy Sienkiewicza do wjazdu na teren ogródków działkowych,- Sopocka,- Liskego,- Czerwonego Krzyża.

Dojazd na CMENTARZ ŚW. DUCHA - UL.BARDZKA

Dla potrzeb komunikacji indywidualnej w rejonie cmentarza zorganizowany zostanie parking płatny na terenie przy ulicy Buforowej 2.Na ulicy Morwowej zostanie wprowadzony 1 listopada 2022 r. jeden kierunek ruchu od ulicy Bardzkiej do ulicy Ziębickiej. Część jezdni ulicy Morwowej przeznaczona zostanie do parkowania pojazdów.

CMENTARZE PRZY ULICACH :· JERZMANOWSKIEJ,· TRZMIELOWICKIEJ,· ZABRODZKIEJ,· GORLICKIEJ,· DZIAŁKOWEJ,· KIEŁCZOWSKIEJ,· BRODZKIEJ.Od 22 października 2022 r. wprowadzone zostały zakazy zatrzymywania się pojazdów w bezpośrednim sąsiedztwie cmentarzy.

Dojazd na CMENTARZ PRZY UL. ZŁOCIENIOWEJ

1 listopada 2022 r. zamknięty dla ruchu kołowego zostanie ślepy odcinek drogi dojazdowej do cmentarza od strony ulicy Starodębowej oraz ulica Przylaszczkowa od strony ulicy Malwowe

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE