Pożar hotelu na Czarnej Górze. Blisko 260 osób ewakuowano

i

Autor: Własne

Groźne zadymienie hotelu na Czarnej Górze. Blisko 260 osób ewakuowano

2023-01-30 14:02

Do groźnego zadymienia na terenie ośrodka narciarskiego Czarna Góra w powiecie łódzkim doszło w sobotę 28 stycznia po godz. 17.00. Z budynku ewakuowano około 260 osób będących wówczas w budynku.

Dymienie hotelu na Czarnej Górze

Zadymienie w hotelu na Czarnej Górze wystąpiło w sobotę 28 stycznia po godz. 17:00. Według wstępnych informacji Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Kłodzku miało dojść do wewnętrznego pożaru ukrytego w strefie saun. Nie miało być zatem mowy o jakimkolwiek podpaleniu.

W poniedziałek 30 stycznia skontaktowaliśmy się z rzecznikiem prasowym hotelu na Czarnej Górze, która zaprzeczyła doniesieniom o pożarze. - W sobotę na terenie naszego obiektu doszło do poważnego zadymienia saun parowych, nie ma jednak mowy o pożarze - powiedziała Radiu Eska Aneta Rybus.

Zadymienie miało być spowodowane skokami dużego napięcia, wywołanymi przez trudne warunki atmosferyczne które doprowadziły do przerw w dostawie prądu.

Interwencja straży pożarnej

Do hotelu na Czarnej Górze wysłano 11 zastępów straży pożarnej. Co istotne nie było osób rannych. Około 260 osób, które przebywało w kompleksie w momencie wybuchu pożaru, opuściło go jeszcze przed przybyciem jednostek straży pożarnej.

Hotel Czarna Góra

Aktualnie strefa basenowa hotelu na Czarnej Górze jest w użytku. Sauny natomiast są poddawane dogłębnym przeglądom i będą sukcesywnie oddawane dla gości.

Niepublikowane nagranie z pożaru w koszalińskim escape roomie
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE