Gratka dla miłośników koni! Rusza Lotto Strzegom Horse Trials

2021-06-11 11:23 Krzysztof Staszkiewicz
Gratka dla miłośników koni! Już nie długo rusza Lotto Strzegom Horse Trials
Autor: Krzysiek Staszkiewicz Gratka dla miłośników koni! Już nie długo rusza Lotto Strzegom Horse Trials

Jeźdźcy i konie z całego świata będą rywalizować w Strzegomiu na Dolnym Śląsku. Od 24 do 27 czerwca odbędzie się kolejna edycja Lotto Strzegom Horse Trials. Do zawodów zgłoszonych jest blisko 380 koni, a każdy z nich zaprezentuje się w trzech próbach. W ujeżdżeniu, Crossie i skoku przez przeszkody.

Jeździecki triatlon, jak potocznie nazywa się dyscyplinę Wszechstronnego Konkursu Konia Wierzchowego to jeden z najbardziej widowiskowych sportów konnych. Przez cztery dni turnieju jeździeckie pary z 17 krajów wystartują w konkursie krajowym oraz w dziesięciu konkursach międzynarodowych o różnym stopniu trudności, w tym w Pucharze Narodów – najwyższej rangą rywalizacji w WKKW w Polsce.

We wszechstronnym konkursie konia wierzchowego zawodnicy i konie mierzą się w trzech próbach:

  • Ujeżdżenia - na wybiegu o wymiarach 20x60m wszyscy zawodnicy muszą wykonać program obowiązkowy, szereg figur - mówi Marcin Konarski, dyrektor zawodów. 
  • Terenowa tz. Cross - To najbardziej widowiskowa część wkkw. Zawodnicy i konie mają do pokonania dystans ok. 3900m, na którego trasie do pokonania mają 35 przeszkód - wyjaśnia Marcin Konarski.
  • Skoków przez przeszkody - klasyczne skoki przez przeszkody, które na pewno większość z nas kiedyś widziałą - dodaje Marcin Konarski.

Na imprezę w tym roku wrócą kibice. W zeszły, z powodu pandemii, rywalizacje mogli oglądać tylko mieszkańcy Strzegomia.Z tego powodu, w formie pewnego ukłony w kierunku widzów, wstęp na wydarzenie będzie bezpłatny. Jednak organizatorzy przypominają i stosowaniu się do wytycznych sanepidu. Dezynfekcja, zachowywanie dystansu, a jeśli nie jest to możliwe, to zasłanianie ust i nosa.

Na miejscu, na odwiedzających, czeka parking, ale w tym roku można także bezpłatnie dojechać Kolejami Dolnośląskimi. Spółka zapewnia darmowe przejazdy do Żarowa i Strzegomia. Organizatorzy starają się załatwić autobusy, które wahadłowo będą dowozić publiczność z i na staje w Żarowie i Strzegomiu. Zawody odbywają się od 24 do 27 czerwca w Morawie na terenie ośrodka jeździeckiego Stragona

Raport z Anteny 10.06
Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE