Gorący wiec Andrzeja Dudy we Wrocławiu zgromadził tłumy. Sprawą zainteresowała się policja.

2020-07-06 9:00 WB
Wiec wyborczy Andrzeja Dudy
Autor: Domin Wiec wyborczy Andrzeja Dudy

Na wrocławskim Rynku odbył się bardzo gorący wiec wyborczy Andrzeja Dudy, który zgromadził tłumy zainteresowanych. Zarówno po stronie sympatyków jak i przeciwników urzędującego prezydenta. Teraz sprawie przygląda się Policja, która wystosowała wniosku o ukaranie do sądu.

Chodzi o przekroczenie ograniczeń zgromadzeń związanych z epidemią. Zgromadzenia są już dozwolone, ale do limitu 150 osób. Według Dolnośląskiej Policji w przypadku sobotniego wyborczego wydarzenia limit ten został znacznie przekroczony, zarówno po stronie organizatorów wiecu, jak również kontrmanifestacji przeciwników Andrzeja Dudy. 

Tak jak w przypadku kilku innych zgromadzeń, jakie miały miejsce na terenie Dolnego Śląska w ostatnich tygodniach, podczas których stwierdzono przekroczenie dopuszczalnej liczby ich uczestników, tak i w związku z wczorajszymi dwoma największymi zgromadzeniami, jakie odbywały się na terenie wrocławskiego Rynku, stosowane są przez funkcjonariuszy dokładnie takie same procedury i standardy wynikające z obowiązujących przepisów. 

- możemy przeczytać w oświadczeniu Dolnośląskiej Policji.

Uczestników biorący udział w zgromadzeniu nie tylko było więcej niż 150, ale co ważne - większość z nich nie miała też maseczek i zachowywała dwumetrowego dystansu.

We wszystkich przypadkach prowadzone są czynności wyjaśniające zmierzające do skierowania wniosku o ukaranie do właściwego sądu, w związku z przekroczoną dopuszczalną liczbą uczestników zgromadzenia.