Google nagradza zoo we Wrocławiu. Ogród zasłużył na Złotą Pinezkę

2020-07-30 12:27 Kinga Czernichowska

Google nagrodził wrocławskie zoo Złotą Pinezką. Statuetka jest przyznawana instytucjom, które otrzymały najlepsze oceny od użytkowników Map Google.

Mapy Google zostały uruchomione w lutym 2005 roku i od tego czasu pomagają użytkownikom znajdować informacje o interesujących ich miejscach, firmach czy instytucjach z całego świata. Dziś z usługi korzysta już ponad miliard użytkowników z różnych zakątków globu. Z biegiem lat do Map Google dodano ponad 200 milionów miejsc, z kolei użytkownicy każdego dnia publikują w usłudze ponad 20 milionów wpisów: wskazówek, opinii, zdjęć i informacji.

Złota Pinezka to wyróżnienie dla najbardziej docenionych przez użytkowników Map Google atrakcji turystycznych w każdym z województw.
W województwie dolnośląskim nagrodę otrzymuje ZOO Wrocław Afrykarium. Afrykarium otwarto 26 października 2014 roku i jest to pierwsze w Polsce oceanarium oraz jedyne na świecie, które poświęcone jest faunie i florze jednego kontynentu. 

- Z okazji 15. rocznicy uruchomienia Map Google postanowiliśmy przyznać statuetki: Złote Pinezki. To szczególne wyróżnienie, bo chociaż przyznane przez nas, to tak naprawdę nagroda w imieniu samych podróżników i użytkowników Map. To właśnie dzięki ich ocenie
i zaangażowaniu mogliśmy wyłonić jedną atrakcję turystyczną w każdym z województw, to miejsca szczególne i warte odwiedzenia - mówi Elżbieta Różalska z Google Polska. 

Do tej pory przyznano 5 Złotych Pinezek. W województwie pomorskim otrzymał ją Zamek w Malborku, w województwie zachodniopomorskim Wały Chrobrego, w województwie warmińsko-mazurskim Mosty w Stańczykach, w województwie podlaskim Pałac Branickich
w Białymstoku, a w województwie kujawsko-pomorskim Żywe Muzeum Piernika.