Główny Inspektorat Farmaceutyczny wycofuje z obrotu krople do oczu. Jeśli masz je w domu, natychmiast się ich pozbądź!

i

Autor: Amanda Dalbjörn on Unsplash Główny Inspektorat Farmaceutyczny wycofuje z obrotu krople do oczu. Jeśli masz je w domu, natychmiast się ich pozbądź!

Główny Inspektorat Farmaceutyczny wycofuje z obrotu krople do oczu. Jeśli masz je w domu, natychmiast się ich pozbądź!

2021-11-09 12:36

Główny Inspektorat Farmaceutyczny poinformował w poniedziałek, że wycofuje z obrotu na terenie całego kraju partię konkretnych kropli do oczu. Produkt ten ma bardzo poważną wadę. O które krople do oczu chodzi? Sprawdźcie poniżej.

"GIF wycofuje z obrotu na terenie całego kraju produkt leczniczy: Ikervis (Ciclosporinum), 1 mg/ml, krople do oczu, emulsja; nr serii: 4N78E; termin ważności: 05.2023; podmiot odpowiedzialny: SANTEN Oy" - poinformowała w poniedziałek na Twitterze instytucja.

„W związku ze stwierdzeniem wady jakościowej Główny Inspektor Farmaceutyczny podjął decyzję o wycofaniu z obrotu na terenie całego kraju ww. serii przedmiotowego produktu leczniczego” – uzasadniają w decyzji. 

Lek Ikervis zawiera cyklosporynę, która jest lekiem immunosupresyjnym. Wykazuje działanie przeciwzapalne. Stosowany jest w leczeniu ciężkiego zapalenia rogówki oraz w leczeniu zespołu suchego oka u pacjentów nie odczuwających poprawy pomimo stosowania preparatów sztucznych łez.

Masz dla nas ciekawy temat lub jesteś świadkiem wyjątkowego zdarzenia? Napisz do nas na adres [email protected]!

Super Raport 08.11 (Goście: Joanna Mucha - Polska 2050 oraz dr Anna Materska-Sosnowska - politolog, UW) Sedno Sprawy: Jan Strzeżek
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE