Głogów. Policjant na demonstracji bił kobietę pałką. Komenda Wojewódzka komentuje sprawę

policja
Autor: pixabay.com

11 kwietnia w niedzielę odbyła się nielegalna demonstracja w Głogowie w której uczestniczyło około 200 osób. Jeden z interweniujących policjantów bił pałką kobietę i przewrócił ją na ziemię. Film z tego zdarzenia trafił do sieci i wywołał sporo kontrowersji. Policja również zabrała głos w tej sprawie. Zobaczcie poniżej, jak wyglądało zajście.

W niedzielę 11 kwietnia w Głogowie odbył się protest około 200 osób, które są przeciwne wprowadzonym obostrzeniom epidemicznym. Podczas tego zdarzenia interweniowała również policja. Niestety, wobec jednej kobiety funkcjonariusze użyli przemocy. Nagrał to jeden z protestujących, a filmik trafił do sieci. Na fragmencie nagrania wyraźnie widać, jak policjant uderza kobietę pałką, łapie ją za szyję i przewraca na ziemię. Komenda Wojewódzka Policji we Wrocławiu opublikowała swój film z niedzielnego zajścia i komentuje sprawę. Broni policjanta. 

Jak informuje komenda, na terenie Głogowa doszło do nielegalnego zgromadzenia, którego uczestnicy ignorowali obowiązujące obostrzenia. Policjanci, dbając o bezpieczeństwo mieszkańców, mieli monitorować to wydarzenie.

Rzecznik dolnośląskiej policji Kamil Rynkiewicz powiedział PAP, że interwencja policjanta dotyczyła kobiety, która zachowywała się agresywnie. – Szarpała policjanta za mundur, nie reagowała na wezwania do zachowania zgodnego z prawem. Została ostrzeżona o możliwości użycia środka przymusu bezpośredniego, ale nie reagowała. Policjant użył wobec niej pałki służbowej, kobieta została zatrzymana – powiedział policjant.

– Niestety mimo licznych policyjnych apeli o stosowanie się do ograniczeń i restrykcji sanitarnych, wielu protestujących ignorowało obowiązujące przepisy, stwarzając tym samym zagrożenie dla życia i zdrowia wielu osób w związku możliwością rozprzestrzeniania się COVID-19. Podczas działań mundurowi zatrzymali łącznie 6 osób. Spośród nich troje zostało zatrzymanych w związku z agresywnym zachowaniem wobec policjantów. Prezentujemy zapis z policyjnej kamery przedstawiający to, co działo się tuż przed zatrzymaniem całej trójki – poinformowała policja na facebooku.

Pomimo przedstawienia takiego stanowiska, użytkownicy mediów społecznościowych emocjonalnie komentowali całe zajście, często wulgarnie potępiając działania policjanta.

Wczoraj kontrolę dotyczącą zasadności użycia środków przymusu bezpośredniego wobec kobiety zapowiedziała Komenda Główna Policji.

Podczas niedzielnego, nielegalnego zgromadzenia policja wystawiła 32 mandaty i 101 wniosków o ukaranie do sądu. Zatrzymano sześć osób, a wylegitymowano 196 – informuje Polska Agencja Prasowa.

A wy co sądzicie o tej sprawie?