Głogów. Areszt dla konkubenta matki rocznego dziecka, które zmarło w mieszkaniu przed przyjazdem lekarza

2021-11-25 11:21
Dziecko
Autor: Unsplash

Na trzy miesiące aresztował sąd konkubenta matki 12-miesięcznego dziecka, które zmarło w poniedziałek w jednym z mieszkań w Głogowie. Mężczyzna oraz matka dziecka są podejrzani o narażenie dziecka na bezpośrednie niebezpieczeństwo utraty życia i nieumyślne doprowadzenie do jego śmierci.

W poniedziałek do jednego z mieszkań w Głogowie 20-letnia matka wezwała do 12-miesięcznego chłopczyka karetkę pogotowia. Lekarz na miejscu stwierdził zgon dziecka.

Według dotychczasowych ustaleń prokuratury, matka co najmniej na kilka godzin przed wezwaniem karetki nie wykonywała przy dziecku żadnych czynności pielęgnacyjnych.

"Dziecko było niedożywione, a według wstępnych ustaleń, po sekcji zwłok, cierpiało od jakiegoś czasu na neuroinfekcję" - powiedziała w czwartek PAP rzeczniczka Prokuratury Okręgowej w Legnicy prok. Lidia Tkaczyszyn.

Dodała, że opiekunowie dziecka – matka i jej konkubent – nie udali się z nim do lekarza, pomimo że chłopczyk gorączkowa i nie przyjmował pokarmów.

Prokurator postawił kobiecie i jej konkubentowi zarzuty narażenia dziecka na bezpośrednie niebezpieczeństwo utraty życia i nieumyślne doprowadzenie do jego zgonu. W czwartek sąd pozytywnie rozpatrzył wniosek prokuratury i aresztował mężczyznę na trzy miesiące; posiedzenie, na którym ma zostać rozpatrzony wniosek o tymczasowe aresztowanie matki ma się odbyć w czwartek około godz. 14.30.

Prok. Tkaczyszyn dodała, że kobieta miała ograniczoną przez sąd władzę rodzicielską. "Był ustanowiony nadzór kuratora, który ostatni raz był na wywiadzie u tej rodziny tydzień temu. Był też asystent rodziny, ale matka nie chciała, by przychodził on do domu" - powiedziała prokurator.

W jaki sposób motywujesz dziecko?

Pytanie 1 z 8
Twój maluch nie chce ubrać się przed wyjściem na spacer. Co robisz?

Masz dla nas ciekawy temat lub jesteś świadkiem wyjątkowego zdarzenia? Napisz do nas na adres online@grupazpr.pl. Czekamy na zdjęcia, filmy i newsy z Waszej okolicy!

Super Raport (Goście: Bolesław Piecha - PiS oraz Andrzej Kostyra - dziennikarz i komentator sportowy) Sedno Sprawy: Władysław Kosiniak-Kamysz
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE