Gienek Loska nie żyje. Muzyk miał 45 lat

i

Autor: za: YouTube Gienek Loska nie żyje. Muzyk miał 45 lat

Gienek Loska nie żyje. Muzyk miał 45 lat

2020-09-10 11:35

Gienek Loska nie żyje. Muzyk znany z występów na wrocławskim Rynku, a potem z programu "X Factor". W 2018 przeszedł wylew krwi do mózgu. Od tamtego czasu był w śpiączce.

Gienek Loska w maju 2018 przeszedł bardzo ciężki wylew krwi do mózgu. Nic nie wskazywało na to, że stanie się coś tragicznego. Radosny, pełny życia, rozmawiał jeszcze tego dnia z partnerką, Agnieszką Stawicką. Był w tym dniu na Białorusi, u swojej 70-letniej matki. Następnego dnia miał wracać do Polski. 

Pomoc medyczna przyszła bardzo późno. Nie stwierdzono od razu udaru i dopiero po 11 godzinach stwierdzono rozległy wylew.

Gienek Loska nie żyje

Dzisiaj podano informację o śmierci Gienka Loski.

Informację o śmierci Gienka Loska podał portalowi Interia.pl przyjaciel muzyka. Artystę żegnają też inne media.

Kolejny wspaniały muzyk, który zasilił szeregi wielkiej orkiestry gdzieś tam wysoko u góry...

- czytamy na fanpage'u Szlaku Śląskiego Bluesa.

Gienek Loska nie żyje. Kim był Gienek Loska?

Gienek Loska karierę rozpoczynał na Białorusi. Potem przeprowadził się do Polski. Niejednokrotnie śpiewał na wrocławskim Rynku. Przełomem był udział w programie "X Factor". Występował w drużynie Czesława Mozila. Gienek Loska wygrał "X Factor" i wydał własną płytę. Efektem był m.in. teledysk do utworu "Dusza".

Gienkowi Losce najbliżej było do rocka i bluesa. Jego twórczość była melancholijna, podobnie jak utwory Dżemu i Czesława Niemena, które wykonywał, a których słuchało się w jego wykonaniu z zapartym tchem.

Gienek Loska nie żyje. Tak grał we Wrocławiu [WIDEO]

Gienek Loska niejednokrotnie grał i śpiewał we Wrocławiu, głównie na wrocławskim Rynku, ale też na ulicy Świdnickiej. Z jego ulicznych występów we Wrocławiu pozostało kilka filmów. Zobaczcie.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE